Rok -2012-

Večer, který patřil vinařům...

18. dubna 2012 v 15:22
13.4.2012


LÁSKO, VONÍŠ DEŠTĚM
Přestože zpěvačka Marie Rottrová nedávno ohlásila konec kariéry, na vyhlášení soutěže Vinařství roku přijela zazpívat svoje nejznámější hity.

Oslava 85. narozenin textařky a scenáristky Jiřiny Fikejzové

18. dubna 2012 v 15:18
17.4.2012

Na party v restauraci Zvonařka nechyběla Jany letitá kamarádka Marie Rottrová s přítelem Milanem Říhou. A byla to právě textařka, kdo Marii s o 16 let mladším podnikatelem dala dohromady.

Marie přinesla oslavenkyni velkou kytici růží
Marie přinesla oslavenkyni velkou kytici růží

Zpěvačka přinesla Janě vzpomínkovou společnou fotografii
Zpěvačka přinesla Janě vzpomínkovou společnou fotografii

Textařka Jiřina Fikejzová oslavila 85. narozeniny. Nechyběla její velká kamarádka Marie Rottrová
Textařka Jiřina Fikejzová oslavila 85. narozeniny. Nechyběla její velká kamarádka Marie Rottrová

Marie se svým přítelem Milanem Říhou
Marie se svým přítelem Milanem Říhou

---Zdroj-Aha---

Rottrová je pyšná babička: Vnuci zdědili hudební talent

24. března 2012 v 13:35
27.2.2012

Nestárnoucí zpěvačka s nádherným soulovým hlasem přiznává, že je v soukromí obyčejná ženská, která ráda pečuje o svou rodinu.

Nestárnoucí zpěvačka s nádherným soulovým hlasem přiznává, že je v soukromí obyčejná ženská, která ráda pečuje o svou rodinu.

EXKLUZIVNÍ VIDEO: Nestárnoucí první dáma českého soulu Marie Rottrová (70) má zaručené dobíječe energie. Patří mezi ně láska, příroda a hlavně její vnuci.

Právě o vnucích se pyšná babička (ovšem jako babička rozhodně nevypadá) vždy ráda rozpovídá. Ráda se jimi pochlubí, obzvlášť proto, že ti dva nejstarší už projevují zděděný hudební talent.

"Bruník, kterému je 15 let, hraje dobře na kytaru, teď udělal zkoušky na konzervatoř, takže po prázdninách začne studovat. Maxíkovi je třináct a hraje na bicí, ale ještě chodí na gymnázium," pochlubila se nám zpěvačka.
Přestože jsou už oba skoro dospělí chlapi, stále jsou to pro ni, jak říká "její zlatíčka". I když se Rottrová rozhodla ukončit koncertování, je stále dost vytížená. Se svou rodinou se však snaží pravidelně scházet alespoň při nedělním obědě, který jim osobně a s chutí vaří. Tam si prý vždy povykládají, co je nového.

Jak to, že stále vypadá tak skvěle?

Zajímalo nás však, jak to zpěvačka dělá, že pořád vypadá tak skvěle. Prozradila nám proto svůj zaručený návod: Být aktivní!

"Vstávám brzy a hodně toho stihnu, zajímám se o všechno a o všechny. Nabíjí mě muž, nabíjí mě sluníčko, nabíjí mě příroda, jezdíme hodně na Šumavu. A nejvíc mě nabíjí právě vnoučata, kluci jsou bezvadní," přiznala nám při křtu své osobní orchideje v pražské Botanické zahradě, v rámci výstavy těchto exotických květin, která se koná až do 4. března.

"Mám zahradu, takže mám ke květinám vztah. Orchideje pěstuji už patnáct let, ale poslední dobou se jim nedaří, i proto jsem přijala tuto nabídku, abych získala nějakou radu pro jejich pěstování," doplnila Marie Rottrová

Podívejte se: Zpěvačka mezi orchidejemi prozradila svůj recept na mládí a rozpovídalal se o vnucích.

VIDEO -ZDE-

NEJ HITY: Lásko, voníš deštěm. I ty Ozzy

24. března 2012 v 13:34
20.2.2012

http://i.lidovky.cz/12/022/lngal/WOK413b2e_p201202160769701.jpg

PRAHA - "Vůbec netuší, jaký skvost natočili - mohl to být dodnes obrovský šlágr," je přesvědčena Marie Rottrová. Mluví o skupině Black Sabbath a jejich písni She's Gone. Nikdy z ní ve světě nebyl hit - dostala se pouze na druhou stranu titulního singlu k desce Never Say Die!, která vyšla 28. září 1978 a dotáhla to až na dvanáctou příčku domovské hitparády.

Bylo to poslední album, které s birminghamskou rockovou kapelou nazpíval Ozzy Osbourne; už před jejím vznikem oznámil své rozhodnutí skupinu opustit, ale nakonec se ještě v tomto případě ujal mikrofonu. A tak nazpíval i píseň, která údajně ve svém názvu shrnuje pocity hudebníků z předchozích deseti let.

A taky svým způsobem ironicky reaguje na odchod Osbourna z Black Sabbath.
Ani to jí však komerčně příliš nepomohlo, v britské hitparádě obsadila pouze jedenadvacáté místo. I tak to ovšem byl po čtvrté příčce skladby Paranoid druhý nejúspěšnější singl v diskografii Black Sabbath. Jak by ne, když byla k mání v každé západní prodejně hudebnin.

Několik kousků této malé černé desky se objevilo i v krámcích na letištích, dokonce i v Lublani. Ostravská rodačka se tenkrát vracela z Festivalu rozhlasových stanic; letecky, samozřejmě. Měla čas a v kapse posledních pár slovinských peněz.

Procházela letištní halou: chtělo by to nějaký malý dárek pro syny. Dnes úspěšní hudebníci Vítek a Martin už tehdy horovali pro muziku - a po Led Zeppelin druhá nejvýznamnější heavymetalová kapela (alespoň podle hudební stanice VH1) jim šla pod nos.

Jejich zpívající matka vybrala dobře. Sama si svůj prezent později doma pustila. Víc než ostrá rocková titulní skladba ji zaujala balada na druhé straně. "Byla jsem úplně ohromená, jak je to nádherná písnička," vzpomíná s odstupem let ostravská Lady Soul.

Nemyslela však tehdy na sebe, skladbu nabídla Petru Němcovi, vyučenému strojnímu zámečníkovi, jinak též ostravskému zpěvákovi, kytaristovi a hráči na foukací harmoniku, který s Marií Rottrovou a skupinou Flamingo vystupoval v roce 1968 na 2. československém beatovém festivalu v Praze. Písničku si poslechl, ale pak zavrtěl hlavou. Nelíbila se mu.

Bývalá úřednice ostravské pobočky Československé státní spořitelny pokrčila rameny - když nechce, tak nechce, ale ona přece nenechá takový hudební skvost jen tak ležet ladem. Bude však potřeba český text. A protože tou dobou k dvorním básníkům Marie Rottrové patřil vedle Jiřiny Fikejzové a Jaroslava Wykrenta i budoucí ostravský bard Jaromír Nohavica, byla mu skladba dodána k opatření tuzemskými slovy.

Píseň s přímočaře bolestivým textem o rozchodu s letní láskou, jež řekla své poslední sbohem a zmizela v nenávratnu, se mu líbila, a tak začal psát mnohem poetičtější slova o hledání stop včerejších a zaskřípění v orloji: "Jde déšť a já jdu s ním..." Natočili ji v ostravském rozhlasovém studiu - tak jako spoustu jiných písní této zpěvačky, které dodnes nebyly publikovány. "Jen Jarek Nohavica mi otextoval čtyřiadvacet písní, které se nikdy nedostaly na desku. Je to taková škoda, že uvažuji o jejich vydání," tvrdí Marie Rottrová.

V úspěch ostravské verze skladby She's Gone, která v tuzemsku dostala název Lásko, voníš deštěm, zpočátku nevěřila ani její objevitelka. "Nic moc jsem od ní nečekala - ovšem pouze do chvíle, kdy jsem slyšela, jak kluci z kapely natočili základy. V ten okamžik už mi bylo jasné, že z ní bude velice slavná písnička!" Nemýlila se. Z písně o lásce, co voní deštěm a je z plískanic, se stal obrovský hit; to ví dnes v této zemi každý. Jen Black Sabbath se to dosud nedozvěděli - do svého koncertního repertoáru tuhle béčkovou píseň snad nikdy nezařadili.

Neučinili tak ani v Praze, kde v roce 2005 vystoupili ve znovuobnovené původní sestavě. "Škoda že jim nikdy nikdo neřekl, jakým ohromným hitem je v naší zemi jimi přehlížená skladba She's Gone. Jsem přesvědčená, že kdyby ji tady zahráli, zbourají halu!" tvrdí Marie Rottrová, která se sama letos chystá na poslední koncertní turné. A dodává: "Jen si nejsem jistá, jestli by publikum s Ozzym Osbournem tuhle písničku zpívalo anglicky, nebo česky."

To je neuvěřitelné: Marie Rottrová po sedmdesátinách ještě omládla

24. března 2012 v 13:27
20.2.2012

Marie Rottrová vypadá fantasticky.
Marie Rottrová vypadá fantasticky.

Marie Rottrová (70) sice na svém posledním koncertním turné oslavila sedmdesátku, nikdo by jí tenhle věk nehádal. Je stále plná energie a vypadá výborně. Přesto trvá na tom, že svoji koncertní kariéru ukončila. Už ale začala připouštět nějaké výjimky. "Vystoupím na dvou plesech a slíbila jsem Pavlovi Bobkovi (74), že si s ním zazpívám na jeho velkém narozeninovém koncertu. Termín ale ještě nevím," svěřila Super.cz.


Rottrová se po delší době objevila na veřejnosti, když se stala jednou z kmoter výstavy orchidejí v pražské botanické zahradě v Tróji. "Sama orchideje pěstuji, ale poslední dva roky se jim nějak nedaří, třeba mi tady poradí, kde dělám chybu," věřila zpěvačka, která je květinami obklopena stále.

"Mám spoustu kytek doma i na zahrádce. A od té doby, vlastně posledních šest let, co jsem s partnerem, mám doma i spousty řezaných, hlavně růží," chválila svého přítele Milana Říhu. Není to ale tím, že by měl květinářskou firmu, jak se v médiích uvádělo. "To byl takový šum, Milan je spíš zelinář, takže kdyby mi měl nosit něco z práce, byly by to spíš hlávky kapusty," smála se Rottrová.

Na tom, aby dobře vypadala, prý výrazně nepracuje. "Pokud jde o pohyb, tak kromě práce na domě a na zahrádce chodíme jednou týdně tančit. Ale brzy mají otevřít u nás v Kolovratech nové centrum, kde budou nejen různé taneční kurzy, ale i zumba nebo pilates. Chci to všechno vyzkoušet," plánuje zpěvačka.

Marie Rottrová vypadá fantasticky.
Marie Rottrová vypadá fantasticky.

Rottrová stárne přirozeně.
Rottrová stárne přirozeně.

Rottrová uvazovala orchidej v botanické zahradě v pražské Tróji.
Rottrová uvazovala orchidej v botanické zahradě v pražské Tróji.

Druhý exponát měla na starosti radní Helena Chudomelová.
Druhý exponát měla na starosti radní Helena Chudomelová.

Ze skleníku do Ameriky!

24. března 2012 v 13:24
18.2.2012

Tropické klima nedělalo dobře zpěvaččině pleti, šíleně se potila.

Zpěvačka Marie Rottrová (70), která na sklonku uplynulého roku ukončila pěveckou kariéru, hodlá opustit Česko!

"Odjíždím na Floridu do Ameriky. Budu dva týdny se synem a vnoučaty. Moc se těším, až budeme relaxovat na slunci a pláži," řekla Aha! Rottrová, která včera v pražské botanické zahradě vysadila vzácnou orchidej.

"Pěstuju je už patnáct let, mám všemožné barvy a odrůdy, ale poslední dva roky mi vůbec neprospívají," řekla deníku Aha! zpěvačka.

---Zdroj-Aha---

Marie Rottrová zahájila výstavu orchidejí v Botanické zahradě v Troji

24. března 2012 v 13:22
17.02.2012

Orchideje zaplnily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě hlavního města v Troji. Již sedmou tradiční výstavu těchto exotických rostlin zahájila letos radní hlavního města Prahy a zpěvačka Marie Rottrová.

Výstava orchidejí, která je v Troji vždy předzvěstí přicházejícího jara, potrvá až do neděle 4. března. Výstava je otevřena od úterý do neděle, vždy od 9.00 hodin. Letošní výstavu orchidejí slavnostně zahájila radní hlavního města Prahy JUDr. Helena Chudomelová, do jejíž kompetence spadají volnočasové aktivity, a tedy i Botanická zahrada. Spolu s paní Chudomelovou výstavu otevřela i známá zpěvačka a milovnice rostlin paní Marie Rottrová.

Každá z dam (po přestřižení pásky plné orchidejových květů) vysadila do tropické části skleníku Fata Morgana dva úplně poslední výstavní exponáty. Marie Rottrová zahájila výstavu orchidejí v Botanické zahradě v TrojiJak jinak než orchideje. Paní radní Heleně Chudomelové jsme k výsadbě do expozice vybrali nezvykle pruhovaný střevíčníkovec druhu Paphiopedilum rotschildianum, který patří k nejkrásnějším orchidejím. Jeho velké, avšak křehce působící květy mají nepopsatelné kouzlo bytosti z tropické džungle. Je velmi vzácný, vyskytuje se na jediném místě světa - na svazích nejvyšší hory ostrova Borneo, na Mount Kinabalu. Roste ve specifických podmínkách roklí podél potoků ve výšce 500 - 1800 metrů nad mořem, kde bývá teplotní rozdíl mezi dnem a nocí až 15 ˚C. Je vzácný i v kultuře, protože není jednoduché ho pěstovat, a tak jen málokdy bývá příležitost obdivovat jeho květy. Paphiopedilum rotschildianum tedy patří k tomu nejvzácnějšímu, co budou moci návštěvnici na výstavě obdivovat.

Paní Marie Rottrová vysadila kvetoucí Zygopetalum maxillare. Modré orchideje patří k nejvyhledávanějším rostlinám a navíc krásně voní a snadno se pěstují. Zygopetalum maxillare je orchidej z jižní Brazílie a Paraguaye, kde roste v horských mlžných lesích s vysokou vzdušnou vlhkostí a častými mlhami. Ačkoliv v přírodě bývá nejčastěji nalézána na stromech jako epifyt, v kultuře se tato orchidej pěstuje v květináči v drcené borové kůře. Její květy vydrží otevřené v plné kráse i několik týdnů.

Letošní výstava je opravdu druhově bohatá. Bohatství, neuvěřitelnou barevnost a velikost šlechtěných hybridů doplňuje něžná krása botanických druhů orchidejí z celého světa. Letos budou orchidejím dělat společnost také Marie Rottrová zahájila výstavu orchidejí v Botanické zahradě v Trojizástupci čeledi broméliovitých, s nimiž se americké druhy orchidejí často v přírodě potkávají na podobných stanovištích.

Orchideje doplní výsadby ve všech třech částech skleníku - v sukulentní (ano, i v suchých a nehostinných oblastech najdeme v přírodě zástupce čeledi orchidejovitých), v části věnované nížinnému deštnému pralesu i v unikátní vysokohorské expozici skleníku. Informační panely, které výstavu doplňují, seznámí se základními vystavenými rody, jejich ekologií, zajímavostmi z jejich života i nároky na pěstování.

Součástí výstavy je i prodej. Návštěvníci mohou zakoupit nejnovější šlechtění orchidejí, a to i hybridy, které jsou vhodné k pěstování v našich bytech. V prodeji si samozřejmě přijdou na své i pokročilí pěstitelé. Pro návštěvníky jsou o víkendech připraveny komentované prohlídky. Zkušení průvodci zájemce provedou výstavou a seznámí je s jednotlivými vystavenými taxony, jejich nároky na stanoviště i s nutností ochrany těchto bezesporu zajímavých rostlin.

Pod terasou v nížinné části skleníku a ve vstupní hale je připravena výstava věnovaná významnému botanikovi a cestovateli Benediktu Roezlovi (1824 - 1885). I díky němu bylo popsáno množství zajímavých druhů rostlin, převážně orchidejí. Mnohé z nich po něm botanici pojmenovali. Věříme, že během výstavy vykvete Miltonia roezlii, která patří k druhům pojmenovaným po tomto u nás poněkud opomíjeném velikánovi.

Věříme, že letošní výstava orchidejí přiláká velké množství milovníků rostlin; chtěli bychom překročit magickou hranici 25 000 návštěvníků ve skleníku Fata Morgana po dobu trvání výstavy. A především bychom si přáli, aby všichni odcházeli spokojeni a vraceli se za dalším poznáváním rozmanitého světa rostlin. Botanická zahrada v Troji patří i v evropském měřítku k významným institucím, její sbírky tropických rostlin i rostlin mírného pásma jsou opravdu bohaté.

Marie Rottrová má problémy s šílenými fanoušky

24. března 2012 v 13:04
11.1.2012

Marie Rottrová zažila v kariéře spoustu krušných chvil s fanoušky.
Marie Rottrová zažila v kariéře spoustu krušných chvil s fanoušky.

Marie Rottrová (70) má za sebou úspěšnou kariéru, spoustu krásných písní, ale také mnoho úchylných či psychicky nemocných fanoušků. Zpěvačka, která nedávným turné ukončila své 51 let dlouhé putování po jevištích, se musela dokonce obrátit i na policii. Vyhrožovali jí smrtí, musela skousnout i obtěžování nenormální lesbičkou.

"Jeden chlap mi v dopisech vyhrožoval, že se zabije, když nebudu reagovat. Jedno děvče chtělo, abych ho adoptovala - bájivá lhářka, šestnáctiletá holka, která se na mě věšela po koncertech, čekala před šatnou, za dveřmi, vykládala, jak ji rodiče nemají rádi... Jedna paní mi zase pořád volala, a když jsem s ní odmítala mluvit, nabádala svoji desetiletou dceru, aby mi volala ona. Jindy jsem po návratu domů našla za dveřmi hnusné vzkazy a vyhrůžky, že by se mi mohlo něco stát," prozradila Rottrová. Poslední případ předala kriminální policii, té se však viníka najít nepodařilo.

"Pak mi jedna holka, asi lesbička, vyhrožovala, že se zabije, když nebudu její lásku opětovat," svěřila se interpretka hitů, jako jsou Lásko, voníš deštěm, Měli jsme se potkat dřív, Zřejmě letos nikde nejsou kytky nebo Řeka lásky.

Zpěvačka ale nikdy podivínům nepodlehla. "Prostě jsem je odpálkovala nebo nereagovala, vydírat jsem se nikdy nenechala. Ale byly i trochu jiné případy, kdy jsem jako by spolupracovala. Psal mi třeba jeden mladý, mírně retardovaný muž, který si vysnil, že se vezmeme. Pak k nám volala jeho maminka, omlouvala se a vysvětlovala jeho chování, pak poslala koš meruněk... Snažila jsem se to pochopit, tak jsem mu jednou za čas poslala podepsanou fotku, on z toho žil půl roku, vnímal to jako naplnění vysněného vztahu. Bohužel takové fanouškovství může někdy skončit i tragicky, jak to bylo třeba v případě Johna Lennona," dodala v rozhovoru pro Týden oblíbená "Maruška".

I setkávání s podivíny a strach o vlastní život je patrně jedním z důvodů, proč se rozhodla vystoupit z rozjetého vlaku ven a pověsit kariéru jedné z nejúspěšnějších českých zpěvaček na hřebík.

Končím, tentokrát už definitivně

24. března 2012 v 13:01
08.01.2012

Marie Rottrová.

Od malička bývala nejraději doma, ven ji nic netáhlo. Už jednou Marie Rottrová málem přestala zpívat, když měla plné zuby harcování po hotelích, koncertování i pronásledování vyšinutými fanoušky. Tentokrát prý už skončila s vystupováním definitivně.

Zažila jste někdy úporné fanouškovství? Pronásledování, kterému se dnes říká stalking?
Ano, a hned několik. Jeden chlap mi v dopisech vyhrožoval, že se zabije, když nebudu reagovat. Jedno děvče chtělo, abych ho adoptovala - bájivá lhářka, šestnáctiletá holka, která se na mě věšela po koncertech, čekala před šatnou, za dveřmi, vykládala, jak ji rodiče nemají rádi... Jedna paní mi zase pořád volala, a když jsem s ní odmítala mluvit, nabádala svoji desetiletou dceru, aby mi volala ona. Jindy jsem po návratu domů našla za dveřmi hnusné vzkazy a vyhrůžky, že by se mi "mohlo něco stát".

Šla jste s tím někdy na policii?
Ano, ten poslední případ jsem dala kriminálce, ale nic nevypátrali. Pak mi jedna holka, asi lesbička, vyhrožovala, že se zabije, když nebudu její lásku opětovat.

Radila jste se s někým, jak reagovat?
Ne. Prostě jsem je odpálkovala nebo nereagovala, vydírat jsem se nikdy nenechala. Ale byly i trochu jiné případy, kdy jsem "spolupracovala". Psal mi třeba jeden mladý, mírně retardovaný muž, který si vysnil, že se vezmeme. Pak k nám volala jeho maminka, omlouvala se a vysvětlovala jeho chování, pak poslala koš meruněk... Snažila jsem se to pochopit, tak jsem mu jednou za čas poslala podepsanou fotku, on z toho žil půl roku, vnímal to jako naplnění vysněného vztahu. Bohužel takové fanouškovství může někdy skončit i tragicky, jak to bylo třeba v případě Johna Lennona.

 
 

Reklama