Prosinec 2011

Pořad - Ahoj, Marie!

28. prosince 2011 v 20:57 Aktuálně
28.12.2011 - 21:45 - ČT 1

Marie Rottrová slaví životní jubileum a zároveň se loučí s aktivní kariérou a svými fanoušky na narozeninovém galakoncertu v Ostravě. Popřát jí přijdou J. Nohavica, K. Gott, J. Korn, P. Bobek, E. Farna, J. Wykrent, P. Němec, T. Klus, Charlie Straight, Neřež, Flamingo a další

Marie Rottrová slaví v letošním roce kulaté životní jubileum a současně končí svoji aktivní kariéru. Dva zásadní důvody k tomu, aby Česká televize vzdala hold této osobité a milované zpěvačce, která přes 40 let rozdává radost posluchačům populární hudby, aniž by během nich snížila svoji vysoce nastavenou laťku kvality a vkusu - její pěvecká dráha začala a její popularita kulminovala v Ostravě a je více než symbolické, že se Lady Soul právě ve svém rodném městě s kariérou rozloučí. Budou u toho její přátelé a kolegové, které si Marie Rottrová pozvala na svůj narozeninový galakoncert do vyprodané vítkovické ČEZ Arény.

Marie Rottrová zvedla 3x diváky v Pražské Tesla aréně

10. prosince 2011 v 12:37 | @maruskarottrova |  Rok -2011-
8.12.-9.12.2011

Marie Rottrová, 8. 12. 2011, Tesla Arena

Ve čtvrtek 8.12.2011 se konal koncert Marie Rottrové k příležitosti jejího velkého a posledního turné - ,,Vše nejlepší tour 2011.'' Marie byla ve výborné formě. Zazpívala zde své největší hity jako Lásko, Řeka lásky, Kůň Bílý, Ten vůz už jel a mnoho dalších. Ke konci jí diváci třikrát tleskali ve stoje. Bylo na ní znát, že jí tento postoj dojal.

Prvním hostem koncertu byla mladá zpěvačka Patricie s písní ''Nahá''. Možná zklamala, jelikož přišla oblečená.

Jarosla Wykrent byl první osobností, který zvedl diváky ze židlí. Pobavil publikum svým humorem, písničkou ''Sáro, Sáro'', ''Růžová pentle'' a společně s Marií písní ''Ágnes''.

Další host Petr Spálený přidal ''Kdybych já byl kovářem'', ''Dáma při těle'' a ''Plakalo Baby''. Svým elegantním hlasem rozhýbal všechny posluchače.

Posledním hostem akce byla kapela Neřež, která s Maruškou spolupracuje už 10 let. Baskytarista Filip Benešovský si s Marií střihl duet ''Stopy''. Za chybějícího kolegu Petra Němce. Jako autor písničky si to, ale mohl dovolit. Další hit přidala Marie od Zuzky Navarové ''Žaluzie'' a taky společně s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem ''Já s tebou žít nebudu''.

Po vytleskání, Marie přidala pecky jako ''Markétka'', ''Řeka lásky'', ''Kůň Bílý''.
Poslední písní v aréně zazněla balada ''Lásko, voníš deštěm''.

Autor článku: Monča Hánová
Autor fotografie: ČTK

Marie Rottrová ukončila kariéru. Tleskala jí vyprodaná sportovní hala

10. prosince 2011 v 12:06 Rok -2011-
9.12.2011

Baladou Lásko, voníš deštěm z repertoáru rockové skupiny Black Sabbath zakončila ve čtvrtek v pražské Tesla Areně svoji koncertní činnost Marie Rottrová. Zpěvačka přezdívaná Lady soul, které by nikdo nehádal sedmdesát let, se na závěr svého posledního velkého turné s názvem Vše nejlepší dočkala velkých ovací vestoje.

Marie Rottrová, 8. 12. 2011, Tesla Arena

Fotogalerie

Marie Rottrová, 8. 12. 2011, Tesla Arena
Marie Rottrová, 8. 12. 2011, Tesla Arena
Marie Rottrová, 8. 12. 2011, Tesla Arena
Marie Rottrová, 8. 12. 2011, Tesla Arena

Své vystoupení zahájila Rottrová za doprovodu kapely Flamingo skladbou Skořápky ořechů. Publiku poté nabídla další hit Večerem zhýčkaná. "Dobrý večer na Spartě, to jste všichni moji fanoušci?" přivítala se Rottrová s návštěvníky všech generací, kteří zaplnili halu do posledního místa.

Po skladbě Dívka, která spí jen tak představila Rottrová prvního hosta, mladou zpěvačku vystupující pod jménem Patricie. Mezi dalšími se objevil také Rottrové dlouholetý spolupracovník Jaroslav Wykrent. "Tolik lidí by na mě nepřišlo, ani kdybych ležel v mauzoleu," prohlásil při pohledu na zaplněné tribuny. Velký potlesk provázel i vstup Petra Spáleného, který k večeru přispěl písněmi Kdybych já byl kovářem, Dáma při těle a Plakalo baby.

Marie Rottrová, 8. 12. 2011, Tesla Arena

Ve druhé polovině koncertu vystřídala doprovodnou skupinu Flamingo formace Neřež s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, s nimiž Rottrovou pojí desetiletá spolupráce. Společně si mimo jiné s jejich baskytaristou Filipem Benešovským zazpívala duet Stopy. V závěru vystoupení se hudebníci z Flamingo a Neřež spojili v jeden velký orchestr, který zpěvačku doprovodil v jejích starších písních Markétka a Kůň bílý.

Oblíbená interpretka před časem uvedla, že za jejím rozhodnutím ukončit koncertní kariéru nestojí zdravotní důvody. Nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host něčího pořadu. Své poslední turné zahájila Rottrová 19. října v Žilině. Vše nejlepší Tour provázené velkým zájmem diváků navštívilo velké haly v 15 městech v Čechách i na Slovensku.

Marie Rottrová, 8. 12. 2011, Tesla Arena

Marie Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, kariéru začínala v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci). První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala Rottrová v roce 1970, zpívala na ní s Petrem Němcem. Po jejím úspěchu spolupracovala se všemi velkými tanečními orchestry oné doby.

Loni byla Rottrová, která za svou kariéru nazpívala přes 600 písniček, uvedena Akademií populární hudby do Síně slávy. Na podzim u příležitosti 70. narozenin vyšla velká kolekce se všemi jejími alby. Něčeho takového se v Česku zatím dočkal pouze Karel Gott. Její hlas se objevil i na soundtracku k filmu Alois Nebel.


Marie Rottrová posledním koncertem ukončila kariéru

10. prosince 2011 v 12:02 Rok -2011-
8.12.2011

Zpěvačka Marie Rottrová uzavřela 8. prosince v pražské Tesla Areně své turné, jímž končí svou koncertní činnost.
Zpěvačka Marie Rottrová uzavřela 8. prosince v pražské Tesla Areně své turné, jímž končí svou koncertní činnost.

Praha - Baladou Lásko, voníš deštěm z repertoáru rockové skupiny Black Sabbath zakončila dnes v pražské Tesla Aréně ve čtvrtek svoji koncertní činnost Marie Rottrová.

Jedna z nejpopulárnějších tuzemských zpěvaček přezdívaná Lady soul, které by nikdo nehádal sedmdesát let, se na závěr svého posledního velkého turné s názvem Vše nejlepší dočkala velkých ovací ve stoje.

Své vystoupení zahájila Rottrová za doprovodu kapely Flamingo skladbou Skořápky ořechů. Publiku poté nabídla další hit Večerem zhýčkaná. "Dobrý večer na Spartě, to jste všichni moji fanoušci?" přivítala se Rottrová s návštěvníky všech generací, kteří zaplnili halu s místy upravenými k sezení do posledního místa.

Po skladbě Dívka, která spí jen tak, představila Rottrová prvního hosta - mladou zpěvačku vystupující pod jménem Patricie. Mezi dalšími se objevil také Rottrové dlouholetý spolupracovník Jaroslav Wykrent. "Tolik lidí by na mě nepřišlo, ani kdybych ležel v mauzoleu," prohlásil při pohledu na zaplněné tribuny. Velký potlesk provázel i vstup Petra Spáleného, který k večeru přispěl písněmi Kdybych já byl kovářem, Dáma při těle a Plakalo baby.

Ve druhé polovině koncertu doprovodnou skupinu Flamingo vystřídala formace Neřež s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, s nimiž Rottrovou pojí desetiletá spolupráce. Společně si mimo jiné s jejich baskytaristou Filipem Benešovským zazpívala duet Stopy.

Závěr společně

V závěru vystoupení se hudebníci z Flamingo a Neřež spojili v jeden velký orchestr, který zpěvačku doprovodil v jejích starších písních Markétka a Kůň bílý.

Oblíbená interpretka před časem uvedla, že za jejím rozhodnutím ukončit koncertní kariéru nestojí zdravotní důvody. Nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host něčího pořadu.

Své poslední turné zahájila Rottrová 19. října v Žilině. Vše nejlepší Tour provázené velkým zájmem diváků navštívilo velké haly v 15 městech v Čechách i na Slovensku.

Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, kariéru začínala v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci). První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala Rottrová v roce 1970, zpívala na ní s Petrem Němcem. Po jejím úspěchu spolupracovala se všemi velkými tanečními orchestry oné doby a textaři.

Síň slávy

Loni byla Rottrová, která za svou kariéru nazpívala přes 600 písniček, Akademií populární hudby uvedena do Síně slávy. Na podzim u příležitosti 70. narozenin vyšla velká kolekce se všemi jejími alby. Něčeho takového se v Česku zatím dočkal pouze Karel Gott. Její hlas se objevil i na soundtracku k filmu Alois Nebel.


To je vážně k pláči! Rottrová si nechce nechat vymluvit konec kariéry

9. prosince 2011 v 19:50 Rok -2011-
9.12.2011

Rottrová se loučí s pódiem.
Rottrová se loučí s pódiem.

Koncertem v pražské Tesla Areně předevčírem nezakončovala Marie Rottrová (70) pouze své turné s názvem Vše nejlepší tour 2011, ale také čtyřicet pět let trvající koncertní kariéru.


"Jsem přesvědčená o tom, že právě dozrál čas k tomu přestat koncertovat. Na tomto rozhodnutí se nic nezmění. Budu zpívat už jen jako host," svěřila se nám ostravská Lady Soul po skončení koncertu, na kterém zazněly všechny její zásadní hity. Vitální zpěvačku, které lidé hádají o dvacet let méně, se od jejího rozhodnutí snaží přemluvit její nejbližší přátelé. "Marjánka by měla zpívat dál. Ona má ještě tolik síly a energie, že by byl nesmysl končit," nechal se slyšet přímo na jevišti zpěvaččin dvorní skladatel Jaroslav Wykrent (68), který byl jedním z hostů koncertu.

Autorovi jejích největších hitů přitakal další vystupující Petr Spálený (67). "Marie je nejlepší zpěvačka v Evropě. Byl by hřích, kdyby přestala koncertovat," podněcoval i on diváky v hledišti.

Rottrová se těší, že si po turné odpočine. "Budu se věnovat svým blízkým a sobě. Konkrétní plány ale nemám. Chci si v klidu užít svátky," říká Rottrová. Jediným pevným plánem je návštěva syna v Kanadě. "Chystám se tam ale až na jaře. Počkám si na lepší počasí," říká soulová diva.

Během posledního pražského koncertu se Tesla arénou nesly silné emoce.
Během posledního pražského koncertu se Tesla arénou nesly silné emoce. ■

Jaroslav Wykrent přemlouval Rottrovou, aby s koncertováním nekončila.
Jaroslav Wykrent přemlouval Rottrovou, aby s koncertováním nekončila.


"Lady soul" Rottrová za ovací publika ukončila koncertní kariéru

9. prosince 2011 v 19:48 Rok -2011-
8.12.2011


Praha - Baladou Lásko, voníš deštěm z repertoáru rockové skupiny Black Sabbath zakončila dnes v pražské Tesla Aréně dnes svoji koncertní činnost Marie Rottrová. Jedna z nejpopulárnějších tuzemských zpěvaček přezdívaná Lady soul, které by nikdo nehádal sedmdesát let, se na závěr svého posledního velkého turné s názvem Vše nejlepší dočkala velkých ovací ve stoje.

Své vystoupení zahájila Rottrová za doprovodu kapely Flamingo skladbou Skořápky ořechů. Publiku poté nabídla další hit Večerem zhýčkaná. "Dobrý večer na Spartě, to jste všichni moji fanoušci?" přivítala se Rottrová s návštěvníky všech generací, kteří zaplnili halu s místy upravenými k sezení do posledního místa.

Zpěvačka Marie Rottrová uzavřela 8. prosince koncertem v pražské Tesla Areně své koncertní turné, jímž končí svou koncertní činnost.

Po skladbě Dívka, která spí jen tak, představila Rottrová prvního hosta - mladou zpěvačku vystupující pod jménem Patricie. Mezi dalšími se objevil také Rottrové dlouholetý spolupracovník Jaroslav Wykrent. "Tolik lidí by na mě nepřišlo, ani kdybych ležel v mauzoleu," prohlásil při pohledu na zaplněné tribuny. Velký potlesk provázel i vstup Petra Spáleného, který k večeru přispěl písněmi Kdybych já byl kovářem, Dáma při těle a Plakalo baby.

Ve druhé polovině koncertu doprovodnou skupinu Flamingo vystřídala formace Neřež s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, s nimiž Rottrovou pojí desetiletá spolupráce. Společně si mimo jiné s jejich baskytaristou Filipem Benešovským zazpívala duet Stopy.

Zpěvačka Marie Rottrová uzavřela 8. prosince koncertem v pražské Tesla Areně své koncertní turné, jímž končí svou koncertní činnost.

V závěru vystoupení se hudebníci z Flamingo a Neřež spojili v jeden velký orchestr, který zpěvačku doprovodil v jejích starších písních Markétka a Kůň bílý.

Oblíbená interpretka před časem uvedla, že za jejím rozhodnutím ukončit koncertní kariéru nestojí zdravotní důvody. Nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host něčího pořadu.

Své poslední turné zahájila Rottrová 19. října v Žilině. Vše nejlepší Tour provázené velkým zájmem diváků navštívilo velké haly v 15 městech v Čechách i na Slovensku.

Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, kariéru začínala v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci). První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala Rottrová v roce 1970, zpívala na ní s Petrem Němcem. Po jejím úspěchu spolupracovala se všemi velkými tanečními orchestry oné doby a textaři.

Loni byla Rottrová, která za svou kariéru nazpívala přes 600 písniček, Akademií populární hudby uvedena do Síně slávy. Na podzim u příležitosti 70. narozenin vyšla velká kolekce se všemi jejími alby. Něčeho takového se v Česku zatím dočkal pouze Karel Gott. Její hlas se objevil i na soundtracku k filmu Alois Nebel.


Ohlédnutí za koncertem Marie Rottrové v Ostravě

9. prosince 2011 v 19:44 Rok -2011-
8.12.2011

Ostrava - Noblesní loučení Marie Rottrové v Ostravě. Populární jubilující rodačka dojala nejen diváky, ale i své hosty

Ve velkém stylu, noblesně a s mnoha hosty se předevčírem loučila na koncertě v ostravské ČEZ Aréně hrušovská rodačka Marie Rottrová v rámci svého Vše nejlepší tour se svou dosavadní aktivní kariérou.


"Několikrát jsem jí říkal, že by bylo škoda, kdyby přestala vystupovat, a věřím, že se na jeviště bude ještě dlouho vracet. Mariánce (tedy Mařence Rottrové) jsem vděčný za to, že jsem se díky ní na pódium vrátil," svěřil se v pondělí večer divákům jeden z hostů koncertu, viditelně dojatý Jaroslav Wykrent, dlouholetý přítel Marie Rottrové, který pro ni složil řadu úspěšných písní.


A nutno říci, že zpěvačka na svých sedmdesát, které nedávno oslavila, vypadá skvěle. Prolog ostravského koncertu, který natáčela Česká televize, moderoval Petr Šiška a odvysílá jej ze záznamu 28. prosince, zahájil ostravský bard Jarek Nohavica. Na melodii velkého hitu Lásko, voníš deštěm vytvořil jakousi koláž z textů největších pecek Marie Rottrové. Ta v úvodu pěvecky vzpomněla na své soulové začátky s kapelou Flamingo, v níž už bohužel dnes chybí takové osobnosti, jako nepochybně byli Richard Kovalčík, Vladimír Figar či Jiří Urbánek, kteří už jen shlížejí na Marii z múzického nebe. Živou legendou ve Flamigu zůstává multiinstrumentalista Rudolf Březina.

Mezi hosty mladí, ale i legendy


Vzhledem k tomu, že se ostravský koncert přesunul kvůli onemocnění své protagonistky z listopadu na prosinec, chyběli kvůli jiným pracovním závazkům Karel Gott, ale také například Petr Němec, který s Marií ve Flamingu začínal. Ale přijel Pavel Bobek, s nímž si oslavenkyně zazpívala píseň S tím bláznem si nic nezačínej.


Pogratulovala i trojice muzikantů ze skupiny Buty, zazpívali Petr Spálený, mladá interpretka Patricie, ale také třinečtí mladíci z hudební formace Charlie Straight, s nimiž si Marie Rottrová střihla svižnou rockovou píseň. Folkovou podobu svého projevu ukázala jubilantka, když ji na pódiu doprovázela skupina Neřež a ona s velkým citem a úžasným temperamentem představila i písničky Zuzany Navarové. Marie Rottrová působila během celého koncertu svěže, v několika převlecích mohlo obecenstvo obdivovat její nádherné a velmi slušivé šaty.

Ke konci hudebního večera obdržela Marie Rottrová diamantovou desku z rukou ředitelky Supraphonu za počet prodaných hudebních nosičů v letech 1968 až 2011, kterých zatím bylo přes dva miliony. Pondělní koncert Marie Rottrové byl pro zaplněnou ČEZ Arénu také hezkým mikulášským dárkem.
Ovacemi vestoje diváci odměnili poslední koncert Marie Rottrové

9. prosince 2011 v 19:42 Rok -2011-
8.12.2011

Marie Rottrová ukončila v Tesla Areně svou koncertní dráhu.

Baladou Lásko, voníš deštěm z repertoáru rockové skupiny Black Sabbath zakončila ve čtvrtek v pražské Tesla Areně svoji koncertní činnost Marie Rottrová. Jedna z nejpopulárnějších tuzemských zpěvaček přezdívaná Lady soul, které by nikdo nehádal sedmdesát let, se na závěr svého posledního velkého turné s názvem Vše nejlepší dočkala velkých ovací vestoje.

Své vystoupení zahájila Rottrová za doprovodu kapely Flamingo skladbou Skořápky ořechů. Publiku poté nabídla další hit Večerem zhýčkaná. "Dobrý večer na Spartě, to jste všichni moji fanoušci?" přivítala se Rottrová s návštěvníky všech generací, kteří zaplnili halu s místy upravenými k sezení do posledního místa.

Po skladbě Dívka, která spí jen tak, představila Rottrová prvního hosta - mladou zpěvačku vystupující pod jménem Patricie. Mezi dalšími se objevil také Rottrové dlouholetý spolupracovník Jaroslav Wykrent. "Tolik lidí by na mě nepřišlo, ani kdybych ležel v mauzoleu," prohlásil při pohledu na zaplněné tribuny. Velký potlesk provázel i vstup Petra Spáleného, který k večeru přispěl písněmi Kdybych já byl kovářem, Dáma při těle a Plakalo baby.

Ve druhé polovině koncertu vystřídala doprovodnou skupinu Flamingo formace Neřež s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřešťálem, s nimiž Rottrovou pojí desetiletá spolupráce. Společně si mimo jiné s jejich baskytaristou Filipem Benešovským zazpívala duet Stopy.
V závěru vystoupení se hudebníci z Flamingo a Neřež spojili v jeden velký orchestr, který zpěvačku doprovodil v jejích starších písních Markétka a Kůň bílý.

Oblíbená interpretka před časem uvedla, že za jejím rozhodnutím ukončit koncertní kariéru nestojí zdravotní důvody. Nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host něčího pořadu.

Své poslední turné zahájila Rottrová 19. října v Žilině. Tour Vše nejlepší provázel v 15 městech v Čechách i na Slovensku velký zájem diváků.

Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, začínala kariéru v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci). První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala Rottrová v roce 1970, zpívala na ní s Petrem Němcem. Po jejím úspěchu spolupracovala se všemi velkými tanečními orchestry oné doby a textaři.

Loni byla Rottrová, která za svou kariéru nazpívala přes 600 písniček, uvedena Akademií populární hudby do Síně slávy. Na podzim u příležitosti 70. narozenin vyšla velká kolekce se všemi jejími alby. Něčeho takového se v Česku zatím dočkal pouze Karel Gott. Její hlas se objevil i na soundtracku k filmu Alois Nebel

Na fotky se můžete podívat -ZDE-


Rottrová končí kariéru

9. prosince 2011 v 19:38 Rok -2011-
8.12.2011

Marie Rottrová.

Koncertem na závěr svého podzimního Vše nejlepší Tour v pražské Tesla Aréně 8. prosince ukončí koncertní činnost jedna z nejpopulárnějších tuzemských zpěvaček Marie Rottrová. Sedmdesátiletá interpretka hitů jako Dívka, která spí jen tak či Lásko, voníš deštěm uvedla, že za jejím rozhodnutím nestojí zdravotní důvody.

Nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host něčího pořadu. Své poslední turné zahájila Rottrová 19. října v Žilině. Vše nejlepší Tour provázené velkým zájmem diváků navštívilo velké haly v 15 městech v Česku i na Slovensku.

Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, kariéru začínala v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci). První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala Rottrová v roce 1970.

Loni byla Rottrová, která za svou kariéru nazpívala přes 600 písniček, Akademií populární hudby uvedena do Síně slávy. Na podzim u příležitosti 70. narozenin vyšla velká kolekce se všemi jejími alby. Něčeho takového se v Česku zatím dočkal pouze Karel Gott. Její hlas se objevil i na soundtracku k filmu Alois Nebel.


Marie Rottrová dnes v Praze zakončí koncertní kariéru

9. prosince 2011 v 19:29 Rok -2011-
8.12.2011

Zpěvačka Marie Rottrová vystoupila 13. července na 6. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Praha - Koncertem na závěr svého podzimního Vše nejlepší Tour v pražské Tesla Aréně dnes ukončí koncertní činnost jedna z nejpopulárnějších tuzemských zpěvaček Marie Rottrová. Sedmdesátiletá interpretka hitů jako Dívka, která spí jen tak či Lásko, voníš deštěm uvedla, že za jejím rozhodnutím nestojí zdravotní důvody. Nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host něčího pořadu.

Své poslední turné zahájila Rottrová 19. října v Žilině. Vše nejlepší Tour provázené velkým zájmem diváků navštívilo velké haly v 15 městech v Česku i na Slovensku. Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, kariéru začínala v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci). První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala Rottrová v roce 1970.

Loni byla Rottrová, která za svou kariéru nazpívala přes 600 písniček, Akademií populární hudby uvedena do Síně slávy. Na podzim u příležitosti 70. narozenin vyšla velká kolekce se všemi jejími alby. Něčeho takového se v Česku zatím dočkal pouze Karel Gott. Její hlas se objevil i na soundtracku k filmu Alois Nebel.