Září 2011

Marie Rottrová přidává koncerty. Po lístcích se jen zaprášilo

20. září 2011 v 14:41 Rok -2011-
20.9.2011

Marie Rottrová

Zpěvačka Marie Rottrová (69), která se rozhodla jít letos do pěveckého důchodu, to tak jednoduché mít nebude. Její fanoušci se totiž rozhodli, že ji nepustí. Ačkoliv koncertní šňůra začíná až za dva měsíce, z důvodu okamžitého vyprodání lístků se musel přidat ještě další koncert v Tesla Aréně.


"Nesmírně si toho vážím, něčeho takového se nedá dosáhnout lehce," komentuje svůj úspěch první dáma českého soulu, která se rozhodla po plánovaném podzimním turné ukončit koncertní činnost. Poslední turné zahájí 19. října v Žilině a zakončí 8. prosince v pražské Tesla Aréně. Hity Lásko, voníš deštěm, Řeka lásky nebo Markétka tak zazní z pódií z jejích úst možná naposledy.

"Důvod je jasný, moje listopadová sedmdesátka. A když už k nějakému datu ukončit koncertní činnost, tak teď, když je nejvyšší čas," řekla Rottrová. Populární zpěvačka ale nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit na nějaké charitativní akci nebo jako host v některém z pořadů. Koncertovat již však nechce.


To je neuvěřitelné: Takhle vypadá sedmdesátnice Rottrová bez make-upu

14. září 2011 v 14:34 Rok -2011-
14.9.2011

Marie Rottrová s přítelem Milanem Říhou.
Marie Rottrová s přítelem Milanem Říhou.

Zpěvačka Marie Rottrová (69) si nehraje na velkou dámu. Dokonce se ve svém věku nebojí vyjít na ulici bez make-upu. Super.cz ji zastihl, když se s přítelem Milanem Říhou vypravila do divadla Ypsilon. Marie vypadala i nenalíčená neskutečně dobře.


Rottrové by mohla závidět postavu leckterá mladší žena. Sedmdesátiletá zpěvačka ji nevystavuje okatě na odiv, ale ve splývavých šatech těsně ke kolenům ukazuje i své výstavní nohy. Na křtu knížky své kamarádky Zuzany Maléřové se ale přece jen lekla přítomných cvakajících fotoaparátů.

"Šetřete si snímky pro někoho jiného. Nejsem nalíčená," ohrazovala se v dusném podzemí divadla, kde spolu s Jiřím Lábusem knihu Proč kluci milují fotbal, pokřtila. Rottrová letos ohlásila ukončení své koncertní kariéry, s publikem se loučí posledním velkým turné.


Marie Rottrová se nebojí vyjít bez nalíčení.
Marie Rottrová se nebojí vyjít bez nalíčení.


Marie Rottrová s Jiřím Lábusem a Zuzanou Maléřovou.
Marie Rottrová s Jiřím Lábusem a Zuzanou Maléřovou.

Marie Rottrová s přítelem Milanem Říhou.
Marie Rottrová s přítelem Milanem Říhou.


Marie Rottrová - VŠE NEJLEPŠÍ TOUR 2011

12. září 2011 v 16:30 Aktuálně

Lístky k sehnání přes Ticket Art


Hostem Radiožurnálu

12. září 2011 v 8:39 Rok -2011-
9.9.2011

http://media.rozhlas.cz/_obrazek/2431049--marie-rottrova-oznamila-ukonceni-kariery--1-950x0p0.jpeg


Hostem Radiožurnálu byla v pátek Marie Rottrová, která oznámila ukončení své kariéry. "Vystoupím na svých posledních koncertech po 40 letech zpívání. Myslím, že je na čase skončit," domnívá se známá zpěvačka. Otázky jí kladla moderátorka Lucie Výborná.

"Třeba začnu být větším konzumentem muziky a budu si užívat atmosféru v publiku," uvažuje Marie Rottrová a zároveň přiznává, že měla v životě několik období, kdy chtěla se zpěvem a vystupováním skončit.

"Například v 80. letech, kdy jsem měla plný diář koncertů, děti a byla jsem na to všechno sama. Měla jsem pocit, že není úniku, pracovala jsem pod tlakem," vzpomíná. "Na jednom koncertu jsem si nevzpomněla ani na jediný text svých písní," připomíná Marie Rottrová nejtěžší chvíle, které na pódiu vůbec zažila.

Zpěvačka Marie Rottrová s moderátorkou Lucií Výbornou - Foto: Šárka Ševčíková
Zpěvačka Marie Rottrová s moderátorkou Lucií Výbornou

Na konci 80. let pak přestala zpívat úplně. "Vydala jsem se do Německa, což pro mě znamenalo vysvobození. Byla jsem ženou v domácnosti a říkala jsem si, že se nikdy na prkna nevrátím," připomíná.

Ke zpívání se však vrátila. S kým spolupracovala nejraději? Překvapilo ji, když po ní pojmenovali odrůdu růže? I to se dozvíte při poslechu audio záznamu rozhovoru.

http://media.rozhlas.cz/_obrazek/2431051--zpevacka-marie-rottrova-ohodnotila-spolupraci-s-peveckymi-partnery--1-610x0p0.jpeg

http://media.rozhlas.cz/_obrazek/2431048--marie-rottrova-zavzpominala-na-narocne-chvile-na-jevisti--1-610x0p0.jpeg

http://media.rozhlas.cz/_obrazek/2431047--zpevacka-marie-rottrova-s-moderatorkou-lucii-vybornou--1-610x0p0.jpeg

Záznam celého rozhovoru s Marií Rottrovou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.


Zahrada Marie Rottrové: Co má na ní tak ráda? Růže s vlastním jménem!

12. září 2011 v 8:33 Rok -2011-
6.9.2011

Deset let šlechtila německá zahradnická firma růži, kterou letos pojmenovala po zpěvačce Marii Rottrové.
Deset let šlechtila německá zahradnická firma růži, kterou letos pojmenovala po zpěvačce Marii Rottrové.

Když před časem Marie Rottrová (69) zpívala v duetu s Pavlem Bobkem, že po růži jméno má, netušila, že jednou to bude přesně naopak. Deset let šlechtila slavná německá firma růži, kterou letos pokřtila jejím jménem. A tato krásná květina samozřejmě nechybí v její zahradě, stejně jako další růže, nesoucí jméno Flamingo, tedy skupiny, se kterou zpívala.

Zahradu Marie Rottrové jsme poprvé navštívili před pěti lety a tehdy u bazénu stály dvě vzrostlé palmy. Bohužel ale nepřežily svou druhou zimu, a tak místo jedné z nich získala převislá moruše.


Tato růže, šlechtěná 10 let, nese jméno Marie Rottrové
Nově sem přibyly růže, které miluje zpěvaččin partner Milan Říha. A když navíc letos německá růžařská firma po Marii pojmenovala jednu vyšlechtěnou novinku, nebylo co řešit.

"Na předzahrádce mám růži Flamingo, tak se jmenovala moje kapela, a hned vedle jsme vysadili růži Marie Rottrová. Je to zvláštní pocit, když po vás pojmenují rostlinu a navíc tak krásnou. Kdysi jsem v duetu s Pavlem Bobkem zpívala, že po růži mám jméno. A teď je to naopak," směje se. Kromě nich ještě ozdobí plot popínavá odrůda Golden Gate.


Rostliny, stěhujte se


Základ její zahrady vznikal před 14 lety. Zpěvačka si nakreslila, jak by se jí líbila, a zahradní architektka doladila její představu. Aby se pozemek o rozměrech 15 x 45 m opticky zkrátil, vzadu se vybudovala užitková část, uprostřed trávník a bazén a vše lemují květiny, keře a stromy.


Pořád se tu však něco mění, přibyl například šeřík, který kvete třikrát ročně.A co ubylo? "Meruňka. Když jsme vloni byli na dovolené, pod tíhou plodů se zlámaly větve a museli jsme ji dát pryč." K další proměně přispěly přírodní zákonitosti - stromy už mají pěkných pár metrů. Stínily hlavně bylinkám, které proto Marie přesadila blíž k domu.

Předzahrádku zdobí mnoho keřů, popředí je trvalka se zvláštním jménem – líčidlo.
Předzahrádku zdobí mnoho keřů, popředí je trvalka se zvláštním jménem - líčidlo.

"Mám tak po ruce rozmarýn, tymián, majoránku, šalvěj nebo pažitku. A také k nám přišly, ani nevím jak, lesní jahody, ale neuvěřitelně se zapojily a je příjemné utrhnout si pár plodů, stejně jako třeba rybízu."

Partnerská výpomoc


Během povídání se zastavujeme u fialových květů klematisu, které se zapletly do listnatého stromu. "Když jsem to viděla poprvé, musela jsem se smát a volala jsem na Milana, že nám kvete zlatý jilm," usmívá se.


Pokračujeme přes trávník a dozvídáme se, že o zahradu se s partnerem starají rukou nerozdílnou, jak je čas, sekání trávy ale zpěvačku baví. A protože Milan vystudoval vysokou školu zemědělskou, má odborníka vlastně doma.

Co se (ne)osvědčilo


Trendy zahradní architektury se stále vyvíjejí a tak nás zajímalo, co by tu Marie udělala jinak, kdyby zahradu zakládala dnes? "V posledních letech moc nevyužíváme bazén. Místo něj by se mi líbilo koupací jezírko a umístila bych ho dál do zahrady, stejně jako posezení, které máme u domu. To víte, před těmi čtrnácti lety bazény v Čechách pomalu začínaly a o koupacích jezírkách nebyla řeč," říká.

Luxusní bazén Marie spolu s partnerem moc nevyužívají, raději by si místo něho pořídili koupací jezírko
Luxusní bazén Marie spolu s partnerem moc nevyužívají, raději by si místo něho pořídili koupací jezírko

"Aktuálnější pro nás ovšem bude řešit, co s himálajským cedrem. Je moc vysoký, navíc ve střední části prosychá. Nejsem si jistá ani černou borovicí, příliš se rozrostla a už pomalu míří k sousedům," ukazuje.


A co se jí naopak osvědčilo? Pochvaluje si vzrostlé stromy, které zahradu oddělují od sousedních, i když dodává, že lepší je si před jejich výsadbou zjistit, jak moc se můžou rozrůst. "Jako plus dnes beru, že jsem zmenšila plochu pro trávník tím, že ho lemuje výsadba stromů, keřů a květin. Nemusíme tolik sekat trávník a pořád se máme na co dívat," pochvaluje si.

Marie Rottrová má ráda nejen růže, ale pěstuej na své zahradě i oleandry

Zahradu oddělují od sousedů vzrostlé stromy

Bylinky má Marie vždycky po ruce

Fialové květy klematisu se zapletly do zlatého jilmu

Tato růže, šlechtěná 10 let, nese jméno Marie Rottrové


Česká hvězda 2011

12. září 2011 v 8:19 Rok -2011-
6.9.2011

V Hudebním divadle Karlín se opět vyhlašovala anketa Česká hvězda za rok 2011. Tento ročník se ale postaral o pořádná překvapení. Marie Rottrová, která vyhrála v kategorii Žena roku, totiž ohlásila svůj odchod z divadelních prken. Hodlá se prý věnovat zahrádce a vnoučatům. Dvě z nich také přišla za svou babičku převzít cenu, protože Marie zrovna koncertovala. Mužem roku se stal herec Michal Dlouhý a do síně slávy vstoupil Karel Gott. Objevem roku se stala mladičká Gabriela Gunčíková, která coby vítězka pěvecké soutěže Česko Slovenské Superstar oslnila všechny přítomné volbou nádherných šatů. Díky její dokonalé postavě totiž vynikly sexy fialové koktejlky s hlubokým výstřihem. Celým večerem provázela moderátorka Jitka Asterová s Janem Rosákem. Jitka byla sice z přímého přenosu trošku nervózní, ale nakonec vše dopadlo skvěle a moderování si moc užila.


Rottrová ohlásila konec

12. září 2011 v 8:16 Rok -2011-
4.9.2011
Herečka Jitka Asterová si poprvé po dlouhých letech okusila chuť přímého přenosu, během kterého jí sekundoval ostřílený Jan Rosák. A zatímco v rámci ankety Česká hvězda odstartovala novou profesní etapu, zpěvačka Marie Rottrová ji uzavřela. Ohlásila, že z koncertních pódií definitivně odchází.

České hvězdy roku

Sošku v kategorii Muž roku si odnesl herec Michal Dlouhý, do Síně slávy vstoupil Karel Gott, Objevem ruku byla zvolena zpěvačka Gabriela Gunčíková a Ženou roku pak její zkušenější kolegyně Marie Rottrová, jež ze záznamu oznámila, že se definitivně stahuje z pódií.

Marie Rottrová

Vnuci Marie Rottrové Bruno a Max s maminkou

Vnuci Marie Rottrové Bruno a Max s maminkou
"Mám dům, zahradu, vnoučata a cítím, že už s tím časem musím naložit jinak," uvedla ve svém medailonku, jelikož si ocenění nemohla převzít osobně právě kvůli probíhajícím vystoupením. Dokonale ji ale zastoupili její vnuci Bruno a Max.

Video můžete shlédnout -ZDE-

Žena roku

12. září 2011 v 8:12 Rok -2011-
3.9.2011

Cenu v kategorii Žena roku si odnesla zpěvačka Marie Rottrová (69). Ta za sebe ale kvůli neodkladným pracovním povinnostem vyslala delegaci v podobě vnuků Bruna a Maxe. "Chtěli bychom všem moc poděkovat za babičku, která zde nemůže být. Je moc šťastná, že dostala tuto nádhernou cenu," poděkovali za slavnou zpěvačku její vnuci.

K publiku promluvila ale i sama zpěvačka a to z televizní obrazovky. "Kvůli koncertním povinnostem jsem se nemohla bohužel zúčastnit tohoto večera, ale všechny moc zdravím," poslala zdravici slavná pěvkyně, která letos hodlá ukončit svou dlouholetou kariéru. A exkluzivně prozradila, co hodlá dělat s volným časem. "Letos budu mít poslední koncertní turné, a pak plánuju cestovat a věnovat se víc rodině. A chci si zdokonalit svou angličtinu," svěřila se Rottrová, pro kterou je paradoxně největším oceněním plný sál.

Za Marii Rottrovou převzali cenu její vnuci Bruno a Max. Za Marii Rottrovou převzali cenu její vnuci Bruno a Max.


Marie Rottrová zamířila do Kanady, aby poprvé viděla vnuka

12. září 2011 v 8:10 Rok -2011-
1.9.2011

Marie Rottrová s vnuky a snachou na večeři
Marie Rottrová s vnuky a snachou na večeři

Zpěvačka Marie Rottrová (69), která letos v listopadu oslaví kulatiny, si vyrazila na dovolenou za svým synem do Kanady. Zde pak poprvé viděla svého vnuka Romiho, kterému je šest měsíců.

Malý Romi se narodil letos v únoru a má se čile k světu. Jeho babička ho byla navštívit ještě před tím, než jí začne koloběh koncertů. Hodlá se totiž rozloučit se svými fanoušky posledním turné před koncem pěvecké kariéry.

"Do Kanady jsme jeli společně se synem Vítkem a snachou Tamarou. Užili jsme si Martina a jeho rodinu, hlavně vnoučky Myla a Romiho. Romimu je teprve 6 měsíců a je rozkošný. Mylovi jsme přivezli plyšové krtky a všechny díly s krtečkem na DVD. Byl z toho nadšený, dokázal se na to koukat skoro tři hodiny a řehtal se na celé kolo. Martin se nám hodně věnoval, dělali jsme výlety, byli jsme u Niagarských vodopádů a také v indiánské rezervaci. No a my dvě s Tamarkou jsme chodily i po nákupech," řekla Blesk.cz Rottrová, která si v Kanadě i odpočinula.

Zpěvačka letos hodlá ukončit svou bohatou pěveckou kariéru. Při té příležitosti vyjde komplet všech jejích řadových alb, která vznikla mezi roky 1970-2009. "Naposledy se postavím na pódia v říjnu, abych se se všemi hudebními přáteli a fanoušky rozloučila," dodala Rottrová před svým turné. Na podzim, kdy slaví 70. narozeniny, se naposledy v životě vydá na sérii 11 koncertů.