Červen 2011

Marie Rottrová končí kariéru!

27. června 2011 v 15:43 Rok -2011-
13.5.2011

Ke svému letošnímu významnému jubileu - 70tým narozeninám, se rozhodla stálice české popmusic Marie Rottrová ukončit aktivní kariéru a vyráží na své poslední koncerty v podobě turné po Čechách a Slovensku.


Na pódiu oslaví své narozeniny s přáteli - hosty koncertů jako jsou Petr Spálený, Jaroslav Wykrent, Petr Němec, Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský a s dalšími, kteří ji v průběhu její kariéry provázeli, a také aby se rozloučila se všemi svými věrnými fanoušky, kteří ji byli velikou oporou po celou dobu její pěvecké kariéry.

Na Turné jí doprovodí ostravská skupina Flamingo a další hudební hosté.

Říká se, že Marie Rottrová je dáma, která umí stárnout. A nyní ukazuje,
že umí ve správné chvíli i skončit.

"Moc se na letošní turné těším, dopřávám si odpočinek a klid a na podzim
se naposledy postavím na pódia, abych se všemi svými hudebními přáteli
a fanoušky rozloučila. Jak jinak, než svými písničkami."

Říká s úsměvem Marie Rottrová, která za svou kariéru vydala více než 20 alb, desítky výběrů a odehrála přes 3 tisíce koncertů.

Přijďte se s Marii Rottrovou rozloučit i vy na jeden z jejích koncertů.

---Dáma.cz---

Rottrová vydala trojalbum

27. června 2011 v 15:38 Rok -2011-
Nejvkusnější zpěvačka českého mainstreamu Marie Rottrová vydala retrospektivní trojalbum Zlatá kolekce 1968-2010.

foto ke článku

Její způsob míchání soulu, funky, rock'n'rollu, reggae a dalších stylů se zdá být mimořádně šťastný. Navíc má většina písniček velmi elegantní hladké aranže a vše završuje její hlas, který zní bohatě, nadýchaně a pohodově.

Rottrová je také známá tím, že její texty dávají smysl (na rozdíl od naprosté většiny popu). Jsou to drobné příběhy ze života ozdobené vtipnými rýmy a metaforami, které netahají za uši a pohladí po duši.

Tři CD obsahují sedmdesát písní ze všech období, od ostravských začátků až po současnost, a i proto se Zlatá kolekce jeví jako dobrá investice, která vystačí na mnoho týdnů poslouchání.

Rottrová začínala v šedesátých letech a její coververze tehdejších amerických superhvězd (Private Number od Bookera T. Jonese, Aint No Way od Arethy Franklinové) svou kvalitou ohromily (oprava: ohromují) spoustu lidí. Navíc měla štěstí na textaře - psali pro ní Nohavica, Vrba i Kopta. Písničky jako Volej známý číslo, Pane můj, Svatba U dvou lilií a S tím bláznem si nic nezačínej představují vrchol české pop music.

---Zdroj---