Duben 2011

Na BLANÍKU jsme si povídali s Marií Rottrovou!

27. dubna 2011 v 20:17 Rok -2011-

Zpěvačka Marie Rottrová slaví letos významné životní jubileum. Své 70.narozeniny oslaví koncertním turné. Nejen o něm si na BLANÍKU povídala o víkendu 9. a 10. dubna.

Představte nám vaše nové trojalbum

Supraphon mi vydal 3CD, je to zlatá kolekce písní z roku 1968 až do dnešních dnů. Hodně jsme vybírali písničky ze singlů, protože ještě na podzim vyjdou všechna moje LPčka na CD. Také jsou tam písničky z archivu ostravského rádia, které jsem nikdy nevydala. Třeba Dívka s dobrou pověstí, kterou mi napsal Zdeněk Barták s Jiřinou Fikejzovou, ta písnička je moc roztomilá. Já jsem překvapená, že jsem jí točila a zapomněla jsem na ni. Potom tam jsou písničky z desek, které nevyšly v Supraphonu, ale vyšly už po revoluci. Jsou tam písničky z CD Jeřabiny a Chvíli můj a chvíli svůj. Navíc jsem tam zařadila písničky, na kterých jsem se podílela autorsky. Jsou to písničky, za kterými si stojím, mají určitou vypovídající hodnotu o zpívající autorce. Najdete tam také duety s Petrem Němcem, s Karlem Černochem, s Pavlem Bobkem nebo s Radkem Pasterňákem. S Radkem jsem natočila píseň na text Vládi Poštulky Okno naproti.

Natočila jste řadu duetů, nepřemýšlíte ještě o někom, s kým byste si chtěla zazpívat?

Myslím, že ne. Zpívala jsem s kým jsem mohla. Důkazem je CD duetů. Téměř všechny jsem natočila pro Divadélko pod věží, až na duet s Bolkem Polívkou, který byl napsán pro jeho Manéž. V Divadélku pod věží se to vysloveně nabízelo. Natáčela jsem písničky s herci, které jsem si do pořadu pozvala. Za všechny jmenuji Michala Dočolomanského, Jožku Kronera, Viktora Preisse a Josefa Dvořáka. Duet s Pepou Dvořákem jsem vybrala i pro mou Zlatou kolekci. Jedná se o písničku Ivana Mládka Caciby. Je to vtipné. Těch duetů jsem natočila strašně moc.Legendární je vaše televizní Divadélko pod věží, neplánujete návrat do televize?

Na podzim pořádám veliké turné po sportovních halách a v rámci toho plánujeme koncert a zábavný pořad, který uspořádáme v hale v Ostravě. Bude se jmenovat Ahoj Marie, navazuje na Ahoj Ostravo... Vystoupení bude v rámci oslav mých narozenin. Těším se na to, snad z toho vznikne hezký televizní pořad.


Letos oslavíte 70. narozeniny, jak se na ně chystáte?

Zatím jsou přípravy ve stádiu zrodu. Scházíme se, plánujeme, jací hosté vystoupí na koncertním turné a v připravovaném televizním pořadu.

A v soukromí?

Já jsem svoje narozeniny vždy slavila jenom v soukromí. Nikdy jsem neslavila na pódiu. Tentokrát mě přemluvili, říkali mi, kdy už to chceš oslavit, když ne teď, máš poslední možnost. A já si uvědomila, že mají pravdu. Tak jsem svolila a plánujeme turné.

Co dělají vaši synové?

Vítek pracuje na mém turné, dělá producenta. Přichystali jsme spolu i toto CD, dělal rovněž producenta. Pracuje i na svém projektu. No a Martinovi se narodilo v Kanadě druhé dítě. I on pracuje na vlastním projektu. Připravuje CD, věnuje se taneční hudbě.


Jaro už je tady, jak jej prožíváte?

Na jaro jsem se těšila, co začala zima. Zimu moc neprožívám, lyže jsem pověsila na hřebík a nevěnuji se žádným zimním sportům. Jaro mám hrozně ráda. Celou zimu jsem krmila bažanty, krmím je stále, to je teď můj sport. A nejenom je, chodím krmit i všechny ptáky ve svém okolí. Také jsme začali s prací na zahradě, už začíná kvést, je to radost.

Máte nějaké další plány mimo turné? Novou písničku, koncerty?

Teď kromě turné neplánuji nic, naopak si dávám pauzu od koncertování, vyjma festivalu Porta v Ústí nad Labem a nějakých městských slavností. Jinak chci mít klid před turné a dobře vše nachystat.

Vracíte se ráda do Ostravy?

Do Ostravy se vracím moc ráda. Zrovna jsem tam teď dvakrát jela Pendolinem. Zvykla jsem si jezdit vlakem. Jsem tam za tři hodiny. Jezdím vlakem i do Olomouce. Je to strašně fajn, člověk se může dívat z okna, pozorovat přírodu nebo si číst knížku. A je to ekologické.


Kdy jste napsala svoji první písničku?

První písničku jsem napsala v roce 1969 ve Švýcarsku. Inspirovala jsem se americkým vokálním triem The Supremes. A složila jsem takový soulový valz. Jmenuje se Labutě.

Co si sama přejete k narozeninám?

Já si přeji k narozeninám hlavně zdraví, a to nejen pro sebe, ale pro celou svoji rodinu a aby se chystané koncertní turné, včetně toho televizního, povedlo.

Přání posluchačům Rádia BLANÍK?

Přeji všem posluchačům Rádia BLANÍK krásné jaro, hezké Velikonoce a vyrážejte do přírody, neseďte doma, samozřejmě s rádiem v podpaží.

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno nejlepší!


Marie Rottrová konečně kývla příteli: ZÁSNUBY!

9. dubna 2011 v 15:24 Rok -2011-
9.4.2011

Zpěvačka chystá se svým přítelem Milanem Říhou zásnuby. Budou o sedmdesátinách, které Marie oslaví na podzim.

Zpěvačka Marie Rottrová (69) se sňatku s letitým přítelem Milanem Říhou (53) dlouho bránila, teď ale obrátila! Deníku Aha! »ostravská lady soul« prozradila, že na oslavě blížících se sedmdesátin se hodlá zasnoubit!

"Svatby se nezříkám, ale zatím nebude, nejdřív musí být zásnuby," řekla Rottrová. "My se zasnoubíme na mých sedmdesátinách," šokovala na křtu svého výběrového alba Zlatá kolekce 1968/2010!

Rottrová byla už vdaná dvakrát, poprvé za Vlastimila Kučaje, s nímž má sny Vítka a Martina, podruhé za Němce Georga Burgersteina. Současný partner a adept na třetího manžela Milan Říha už zřejmě ani nedoufal, že by mohla Marie změnit názor.

Na křtu chyběl syn Rottrové Martin. Ten totiž žije v Kanadě, kde vychovává dvě děti. "Byla jsem tam v září a i letos se za ním samozřejmě chystám, mám tam tříměsíčního vnoučka, druhému klučíkovi jsou tři roky," rozvyprávěla se Rottrová, kterou na křest doprovodil její starší syn Vítek. "Mám další dva vnuky a oba mají velký hudební talent," tvrdí Rottrová.

---Zdroj-AHA---

Marie Rottrová: Napsala vzkaz na cédéčko

9. dubna 2011 v 13:37 Rok -2011-
31.3.2011

Marie Rottrová: Napsala vzkaz na cédéčko

"Zlatá kolekce Marie Rottrová" vychází v těchto dnech. Komplet tří CD, který sestavila sama zpěvačka, obsahuje celkem 65 písní, které mapují úžasnou uměleckou dráhu Marie Rottrové od roku 1968 do roku 2010. Paní Marie Rottrová v bookletu 3CD napsala tento vzkaz:
"Moji milí přátelé a fanoušci, když jsem v polovině šedesátých let ve studiu ostravského rozhlasu natáčela svoji první písničku, netušila jsem, že jich bude do dnešních dnů více než šest set. Nebylo snadné z nich vybrat a připravit jubilejní kolekci, která by zmapovala moji pěveckou dráhu od úplných počátků. Teď máte šanci posoudit, jak se mi to podařilo.
Přála bych si, abyste toto trojcédéčko přijali jako můj dárek za vaši dlouholetou přízeň, jíž si velmi vážím, i jako mé osobní poděkování všem mým kolegům a kamarádům, kteří stáli u vzniku těchto písniček. Přeji vám hezký poslech a hezké vzpomínky.

Vaše Marie Rottrová

Marie Rottrová: Napsala vzkaz na cédéčko


Marie Rottrová se stala počtvrté babičkou!

9. dubna 2011 v 13:23 Rok -2011-
9.4.2011


Marie Rottrová (69) se před třemi měsíci stala babičkou už čtvrtého vnuka! Zpěvačka však dítě svého staršího syna viděla zatím jen na fotce, protože její potomek žije v kanadském Torontu.

Marie Rottrová (69), která v listopadu tohoto roku oslaví sedmdesátiny, plánuje k jubileu koncertní turné po sportovních halách v Česku a na Slovensku. Už teď však vydala trojcédéčko s pětašedesáti písničkami, které teď slavnostně představila veřejnosti.

Zpěvačka, která jak známo nestárne, na křtu ukázala svou téměř kompletní rodinu a prozradila, že se v létě chystá spolu s mladším synem Vítkem a jeho rodinou do Kanady právě za rodinou staršího syna.

Její nejmladší vnuk se jmenuje Romy a narodil se teprve v únoru. Zpěvačka má již tři vnoučky - od syna Vítka chlapce Bruna (14) a Maxe (12) a od syna Martina vnuka jménem Mylo (3). Prostě samej chlap!

Marie Rottrová je dvakrát rozvedená a už tři roky žije s architektem a podnikatelem v zahradnictví Milanem Říhou.


Arethu Franklin jsem živou nikdy neviděla, škoda, říká Marie Rottrová

9. dubna 2011 v 13:20 Rok -2011-
8.4.2011

http://media.novinky.cz/337/263379-gallery1-ua9vc.jpg

Marie Rottrová právě vydává retrospektivní 3CD Zlatá kolekce a Novinkám poskytla krátký rozhovor. Zpěvačka prorazila v 60. letech mimo jiné kongeniálními coververzemi soulových klasiků, včetně královny soulu Arethy Franklin.

Rottrová natočila první písničku v profesionálním studiu v roce 1965. Její rané písně inspirovala samozřejmě i Aretha.

"S hudbou Arethy Franklin jsem se poprvé setkala někdy v roce 1966 - 67. To jsme poslouchali muziku z rádia Luxembourg, u nás to nebylo. Živou jsem ji nikdy neviděla, je to škoda," říká Rottrová.

K soulu podle svých slov došla zcela přirozeně, neměla žádného producenta, který by ji radil.

"My jsme měli amatérskou kapelu Majestic v Ostravě a hráli jsme pořád jenom funky a soul. Každý týden jsme zkoušeli dvě nové písničky," vzpomíná zpěvačka.

"Na podzim plánuju turné po sportovních halách a na to se moc těším. A Supraphon také vydá všechny moje LP na cédéčkách," dodala.

Aktuální výběrové 3CD Zlatá kolekce zachycuje všechny fáze její kariéry od 60. let do současnosti a obsahuje téměř sedmdesát skladeb. Vychází ke zpěvaččiným sedmdesátým narozeninám.


Rottrová je počtvrté babičkou, vnuka ještě neviděla

9. dubna 2011 v 13:16 Rok -2011-
8.4.2011

Marie Rottrová na sedmdesátnici rozhodně nevypadá

Zpěvačka Marie Rottrová (69) oslaví v listopadu sedmdesátiny a před třemi měsíci se stala babičkou už čtvrtého vnuka. "Viděla jsem ho jen na fotce, starší syn Martin totiž žije v Kanadě," vysvětila Novinkám.

K narozeninám si Rottrová nadělila koncertní turné po sportovních halách v Čechách i na Slovensku. "Bude to první jubileum, které oslavím jinak, než s rodinou," svěřila. Kompletní rodinnou sešlost ale také chystá, i když to bude složité. "S mladším Vítkem a jeho rodinou se do Kanady chystáme v létě," plánuje.

Marii Rottrovou přišel pozdravit syn Vítek s manželkou Tamarou a syny Brunem a Maxem
Marii Rottrovou přišel pozdravit syn Vítek s manželkou Tamarou a syny Brunem a Maxem

"Vítek má čtrnáctiletého Bruna a dvanáctiletého Maxe. Martinovi synové se jmenují Mylo, tomu jsou tři roky, a Romy, ten se narodil v únoru," řekla zpěvačka, které by se líbila ještě vnučka. "Ale co bych chtěla já, není podstatné, to musejí chtít mladí," krčí rameny.

Dvakrát rozvedená Rottrová se do třetí svatby nehrne, i když už tři roky žije s architektem Milanem Říhou. "Říká se, že jsem odmítla nabídku k sňatku, ale tak to není. V současné době o svatbě neuvažujeme. Žije se nám dobře tak, jak žijeme," upřesnila.

Marie Rottrová žije už tři roky s Milanem Říhou
Marie Rottrová žije už tři roky s Milanem Říhou

Partner Marie Rottrové překvapení, které jí chystá k narozeninám, tají. První dárek si ale už zpěvačka nadělila sama. S vydavatelstvím Supraphon připravila trojcédéčko s pětašedesáti písničkami. "Sedmdesát by se jich už nevešlo," smála se Rottrová.


Babička Rottrová vyvedla vnoučata

9. dubna 2011 v 13:09 Rok -2011-
8.4.2011
Marie se synem Vítkem, jeho ženou a vnuky Brunem a Maxem

Nechce se nám věřit, že Marie Rottrová letos oslaví neuvěřitelných 70 let. Tahle dáma totiž zraje jako víno. O šestnáct let mladší milenec Milan Říha s ní prostě dělá divy. Zpěvačka je již čtyřnásobnou babičkou a na svůj křest zlaté kolekce - 3CD, dva své vnuky Bruna a Maxe přivedla.

"Kluci mě minimálně jednou týdně navštěvují. Jsem typická babička, vyvářím, chodíme na procházky nebo jezdíme na kole. Je mi líto, že se takhle nemohu věnovat vnoučatům od mého druhého syna Martina, který žije v Torontu. Naposledy jsem je navštívila před rokem, a to ještě jejich druhé dítě nebylo na světě, takže znám jen staršího Milla," prozradila Blesk.cz na křtu 3CD Zlatá kolekce 1968/2010 oblíbená zpěvačka.

Na křest do hotelu Paříž Rottrovou doprovodil přítel, podnikatel Milan Říha a syn Vítek s manželkou a syny Maxem a Brunem. "Bruník a Maxík jsou moje sluníčka. Hodně sportují, baví je tenis a fotbal, a to je dobře," vychvaluje své vnoučky zpěvačka nezapomenutelných hitů Řeka lásky, Lásko, voníš deštěm nebo Markétka.

Málokdo ví, že se synem Rottrové jednu dobu randila zpěvačka Lucie Bílá. "Je to okouzlující muž doteď a má být také po kom. Marie je neskutečná osobnost a krásná bytost," pěje ódy na Rottrovi Bílá.

Fotografie ze křtu CD Zlatá kolekce
Marie o Milanovi mluví jako o osudovém muži

Zpěvačka se svým vnukem

Marii nikdy nemizí úsměv ze rtu

Marie Rottrová se svou přítelkyní Jiřinou Fikejzovou

Marie s Milanem Říhou chodí už tři roky

Marie Rottrová žije se svým přítelem na fotce ještě se svým psím miláčkem

Rottrová se stále těší popularitě

Marie Rottrová je stále krásná žena

Marie Rottrová převzala zlatou desku


CD - Zlatá kolekce

7. dubna 2011 v 17:46 CD, DVD, LP
Zlatá kolekce...(2011)
„Zlatá kolekce Marie Rottrová“ vychází v těchto dnech


CD 1
1.Baby, vítej k nám (Hold Me Tight)
hudba: Johnny Nash
český text: Vladimír Čort
2.Paroloď (Dance On)
hudba: Traditional
český text: Vladimír Čort
3.Dívčí král (Never Marry a Railroad Man)
hudba: Rob van Leeuwen
český text: Vladimír Čort
4.Volej známý číslo (Private Number)
hudba: Booker Jones, William Bell
český text: Vladimír Čort
zpěv: + Petr Němec
5.Pane můj (Ain´t No Way)
hudba: Carolyn Ann Franklin
český text: Vladimír Čort
6.Tisíc tváří lásky (Twenty Five Or Six To Four)
hudba: Robert William Lamm
český text: Vladimír Čort
7.Je ti to málo? (Jednego serca)
hudba: Czeslaw Niemen-Wydrzycki
český text: Miroslav Černý
8.Labutě
hudba: Marie Rottrová
původní text: Vladimír Čort
9.Mít pouhej tejden (Good Morning Freedom)
hudba: Roger John Reginald Greenaway, Roger Frederick Cook, Albert Louis Hammond, Mike Edward Hazlewood
český text: Pavel Vrba
zpěv: + Karel Gott
10.Černá limuzína
hudba: Richard Kovalčík
původní text: Vladimír Čort
11.Jak na tom právě jsem
hudba: Karel Černoch
původní text: Zdeněk Borovec
12.
Svatba U dvou lilií
hudba: Bohuslav Ondráček
původní text: Zdeněk Borovec
13.Láska křídla má
hudba: Marie Rottrová
původní text: Vladimír Čort
14.Zatracenej čáp
hudba: Vítězslav Hádl, Ladislav Pikart
původní text: Petr Markov
zpěv: + Pavel Landovský
15.Ranní loučení (I Can´t Stop Loving You /Though I Try/)
hudba: Billy Nicholls
český text: Josef Michal Przebinda
zpěv: + Petr Němec
16.On má (Add már uram az esöt)
hudba: Tibor Koncz
český text: Jiří Bezruč
17.Expres Mléčné dráhy (I´m On Fire)
hudba: Anthony Eyers
český text: Vladimír Čort
18.Oči (Melting Pot)
hudba: Roger John Reginald Greenaway, Roger Frederick Cook
český text: Jaroslav Wykrent
zpěv: + Petr Němec
19.Co mám, to dám
hudba: Lidová polská
původní text: Jiřina Fikejzová
20.Čas pro mou lásku
hudba: Vladimír Figar
původní text: Marie Rottrová
21.Nádražní ráj
hudba: Vlastimil Kučaj
původní text: Jaroslav Wykrent
22.Ty, kdo jdeš kolem
hudba: Jaroslav Wykrent
původní text: Jaroslav Wykrent
23.Caciby
hudba: Ivan Mládek
původní text: Ivan Mládek
zpěv: + Josef Dvořák

CD 2
1.Kůň bílý (Ballada wagonowa)
hudba: Andrzej Zielinski
český text: Miroslava Černá
2.Padá hvězda, padá
hudba: Jaroslav Wykrent
původní text: Jaroslav Wykrent
3.To mám tak ráda (Je suis malade)
hudba: Alice Christiane Marcelle Donadel
český text: Jiřina Fikejzová
4.Markétka (Malgoska, szkoda lez)
hudba: Katarzyna Gärtner
český text: Jiřina Fikejzová
5.Lásko...
hudba: Jaroslav Wykrent
původní text: Jaroslav Wykrent
6.Ať soused s hůry bouchá (You Make Me Feel Like Dancing)
hudba: Leo Sayer, Vini Poncia
český text: Pavel Vrba
zpěv: + Petr Němec
7.Déšť
hudba: Jan Rotter
původní text: Šárka Schmidtová
8.Střapatá, nohatá
hudba: Jaroslav Wykrent
původní text: Jaroslav Wykrent
9.Klíč pro štěstí (Though I´d Ring You)
hudba: Giuseppe Marchese, Guido Delo
český text: Pavel Kopta
zpěv: + Jiří Bartoška
10.Řeka lásky
hudba: Jaroslav Wykrent
původní text: Jaroslav Wykrent
11.Vysoko v horách (Un coup de pied dans la montagne)
hudba: Roland Richard Vincent
český text: Jiřina Fikejzová
12.Bouda Na hororu (Saved)
hudba: Jerry Leiber, Mike Stoller
český text: Pavel Vrba
13.Osud mi tě přál
hudba: Jiří Urbánek
původní text: Jiřina Fikejzová
zpěv: Marie Rottrová
Plameňáci
14.Okno naproti
hudba: Radomír Pastrňák
původní text: Vladimír Poštulka
zpěv: + Radomír Pastrňák
15.Kráso
hudba: Max Presser
původní text: Irena Lahodná
16.Dívka s dobrou pověstí
hudba: Zdeněk Barták
původní text: Jiřina Fikejzová
17.To nic
hudba: Jaroslav Wykrent
původní text: Jaroslav Wykrent
18.Buď mou nadějí (Hamis Fény)
hudba: Istvan Lerch
český text: Jaromír Nohavica
19.Tak tohle je láska
hudba: Jiří Urbánek
původní text: Jaromír Nohavica
20.Bílý páv
hudba: Max Presser
původní text: Pavel Kopta
21.Půlnoční pláž (Bain de minuit)
hudba: Gilbert Bécaud
český text: Jiřina Fikejzová

CD 3
1.Večerem zhýčkaná
hudba: Vladimír Figar
původní text: Jaroslav Wykrent
2.Dívka, která spí jen tak (Bette Davis´ Eyes)
hudba: Donna Weiss
český text: Jaromír Nohavica
3.Měli jsme se potkat dřív
hudba: Marie Rottrová
původní text: Vladimír Poštulka
4.Řekni, kde ty kytky jsou (Where Have All The Flowers Gone)
hudba: Peter Seeger
český text: Jiřina Fikejzová
5.S tím bláznem si nic nezačínej (Don´t Fall In Love With A Dreamer)
hudba: Kim Carnes, David Ellingson
český text: Vladimír Poštulka
zpěv: + Pavel Bobek
6.Muž č. 1 (Blame It On The Boogie)
hudba: Michael George Jackson-Clark, Elmar Krohn, Rich David John Jackson, Thomas Meyer, Hans Kampschroer
český text: Jaromír Nohavica
7.Předjaří
hudba: Max Presser
původní text: Irena Lahodná
8.Lakomá
hudba: Vladimír Figar
původní text: Jaromír Nohavica
9.Pár slov, pár kroků, pár gest (Too Much, Too Little, Too Late)
hudba: Nathan Kipner, John Mc-Intyre Vallins
český text: Miroslav Černý
zpěv: Karel Černoch
10.Pozemskej ráj
hudba: Vít Rotter
původní text: Marie Rottrová
11.Jaká zvláštní láska (Baby I Love You)
hudba: Roosevelt Shannon
český text: Jiřina Fikejzová
zpěv: + Petr Němec
12.Vím, že tu byla
hudba: Marie Rottrová
původní text: Zdeněk Mašta
13.Štěstí (Lucky)
hudba: Steve (de) Owen
český text: Pavel Žák
14.Žaluzie
hudba: Zuzana Navarová
původní text: Zuzana Navarová
15.Má se stát (This Will Be)
hudba: Chuck Jackson
český text: Pavel Vrba
16.Lásko, voníš deštěm (She´s Gone)
hudba: Anthony Frank Iommi, Terence Michael Butler, John Osbourne, William Ward
český text: Jaromír Nohavica
17.Najednou
hudba: František Horký
původní text: Pavel Vrba
zpěv: + Karel Gott
18.Zřejmě letos nikde nejsou kytky
hudba: Jiří Zmožek
původní text: Zdeněk Borovec
19.Ten vůz už jel
hudba: Jiří Zmožek
původní text: Zdeněk Borovec
20.Prstýnek
hudba: Zdeněk Vřešťál
původní text: Zdeněk Vřešťál
21.Hodina H (Stayin´ Alive)
hudba: Barry Alan Gibb, Maurice Ernest Gibb, Robin Hugh Gibb
český text: Zdeněk Borovec

„Zlatá kolekce Marie Rottrová“ vychází v těchto dnech

7. dubna 2011 v 15:41 Rok -2011-
29.03.2011

„Zlatá kolekce Marie Rottrová“ vychází v těchto dnech

Komplet tří CD, který sestavila sama zpěvačka, obsahuje celkem 65 písní, které mapují úžasnou uměleckou dráhu Marie Rottrové od roku 1968 do roku 2010. Paní Marie Rottrová v bookletu 3CD napsala tento vzkaz: "Moji milí přátelé a fanoušci, když jsem v polovině šedesátých let ve studiu ostravského rozhlasu natáčela svoji první písničku, netušila jsem, že jich bude do dnešních dnů více než šest set. Nebylo snadné z nich vybrat a připravit jubilejní kolekci, která by zmapovala moji pěveckou dráhu od úplných počátků. Teď máte šanci posoudit, jak se mi to podařilo.
Přála bych si, abyste toto trojcédéčko přijali jako můj dárek za vaši dlouholetou přízeň, jíž si velmi vážím, i jako mé osobní poděkování všem mým kolegům a kamarádům, kteří stáli u vzniku těchto písniček. Přeji vám hezký poslech a hezké vzpomínky."
Vaše Marie Rottrová

Článek

7. dubna 2011 v 15:36 Rok -2011-
22.3.2011
Článek si můžete přečíst -ZDE-