Leden 2011

Nedělní Pochoutky s Marií Rottrovou

28. ledna 2011 v 14:49 Aktuálně
30.1.2011
Marie Rottrová

V neděli se můžete těšit, že Pochoutky Nadi Konvalinkové a Patrika Rozehnala navštíví známá zpěvačka Marie Rottrová. Slíbila, že nás naučí své oblíbené krůtí horní stehno v kapustě. Prý jde o dietní verzi segedínského guláše a moc dobrou. Přesvědčit se můžete v neděli v 11 hodin dopoledne. 

Během přípravy se od Marie dozvíte, jestli někdy pěstovala zeleninu na vlastní zahradě, jaké chutě má ráda, co ví o gastronomii a jaká z jejích písní se hodí k vaření a jídlu. Markéta Vejvodová vám zase prozradí něco o kapustě.
Krůtí stehno v kapustě: kapusta, horní krůtí stehno, slunečnicový olej nebo sádlo, anglická slanina, česnek, sůl, pepř a jako příloha vařené brambory nebo chléb.


Rottrová má „pokrčené“ vnúča

28. ledna 2011 v 14:46 Rok -2011-
21.1.2011
MR
Ďalší potomok pribudol do rodiny Marie Rottrovej. Českej speváčke sa narodilo vnúča, ale vzhľadom na to, že jej syn Martin žije v Amerike, ho ešte nevidela.

"Poslal mi fotky, ale, bohužiaľ, strážca mojej e-mailovej pošty to nejako zablokoval a zrazu fotky nejdú otvoriť. Ale aj tak je ešte celý taký pokrčený," opísala svojho vnuka šťastná babička pre český týždenník.


Marie Rottrová šokuje: Do dvou let skončím!

18. ledna 2011 v 9:11 Rok -2008-
6.7.2008
MR
Marie Rottrová má politiku jako velkého koníčka.

Vymění Marie Rottrová (66) pěveckou kariéru za politiku? I to je možné! Zpěvačka totiž uvažuje o tom, že s hudbou skončí a místo toho se bude věnovat svému velkému koníčku - politice!

"Politika je skutečně můj celoživotní koníček. Politická vřava mě hrozně přitahuje," přiznává sama zpěvačka. Už v minulosti dokonce byla ochotna kandidovat za lidovce do senátu! "Už jako dítě jsem byla ráda mezi dospělými a byla jsem jedno velké ucho. Můj tatínek byl velmi politický člověk, dělal tajemníka lidové strany v Ostravě. Byl silně protikomunisticky naladěný, ostatně jako celá jeho rodina," dodala Rottrová.

Je tak docela možné, že kariéru zpěvačky do budoucna vymění za politiku. "Je pravda, že se myšlenkou, že svoji pěveckou dráhu ukončím, zaobírám… Ale zdá se mi to čím dál tím těžší. Ač je to neuvěřitelné, tak mám pořád koncerty a plné sály, ale říkám si, že by člověk měl v tom nejlepším přestat. Dozrála jsem k rozhodnutí, že bych to měla během dvou let ukončit," šokovala Rottrová.

---Zdroj-Aha---

Rottrová přišla o romantiku

18. ledna 2011 v 9:09 Rok -2007-
15.11.2007
MR
Zpěvačka oslavila v úterý 66. narozeniny bez partnera, ale o víkendu si vše vynahradí. 

Zpěvačka Marie Rottrová (66) si uživá romantiky s novým partnerem plnými doušky! V úterý, kdy měla narozeniny, však musela oželet romantickou večeři ve dvou.

"Partner měl bohužel pracovní povinnosti. Ale jinak té romantiky máme opravdu hodně. A co jsem dostala? Cédéčko s hudbou mého oblíbence Joea Cockera, krásný hrnek a kytici růží. Ty miluju a dostávám je opravdu hodně často," svěřila se deníku Aha! Rottrová. Velkou narozeninovou oslavu chystá ale později. "Den přede mnou má narozeniny i můj syn. Byl ale v Itálii, takže rodina se sejde až nyní o víkendu," těší se na další oslavu interpretka takových hitů, jako jsou Lásko, voníš deštěm nebo S tím bláznem si nic nezačínej.

---Zdroj-Aha---

Marie Rottrová Po 13 letech má chlapa!

18. ledna 2011 v 9:06 Rok -2007-
6.9.2007
MR
PRAHA - Třináct let čekala, než přijde ten pravý! Konečně má zase chlapa! Marie Rottrová (65) se exkluzivně deníku Aha! přiznala, že se svým novým přítelem je už několik měsíců a dokonce ho vzala i na svůj pondělní koncert na Karlštejn.

"Ano, jsme spolu, je to však čerstvé, trvá to několik měsíců, ani spolu ještě nebydlíme, nechtěla bych to ještě rozebírat takhle veřejně," přiznala nám dost zaskočená Rottrová, která však jméno svého vyvoleného pořád tají.

Posledním mužem, se kterým zpěvačka sdílela jednu postel, byl Němec Georg Burgerstein. V roce 1994 se rozvedli a od té doby byla sama. Až před několika měsíci našla toho pravého! Svůj vztah charismatická zpěvačka dlouhou dobu tajila a o svém vysněném muži téměř nemluvila. Ani v pondělí nepřijela na koncert ve společném autě se svým přítelem. Ten dorazil na koncert jako jeden z VIP hostů. Marie samozřejmě neodolala a ještě předtím než vešla na pódium, věnovala svému miláčkovi několik slůvek. Polibek si však odpustila, tím by vše prozradila. Během koncertu mu ale věnovala spoustu zamilovaných pohledů, zvlášť při písních o lásce. A on její pěvecké výkony oceňoval frenetickým potleskem. Oba se sešli až po koncertě v restauraci na guláši, který si Marie před koncertem nedala, aby se jí dobře zpívalo. Zpátky do Prahy už ale odjela Marie Rottrová společně se svým přítelem.

MR

---Zdroj-Aha---

Marie Rottrová - Zpívala s migrénou

18. ledna 2011 v 9:03 Rok -2007-
5.9.2007

MR
Marie Rottrová rozhodně nevypadala na pětašedesát. V kostýmu zlaté barvy působila hodně mladě. Před koncertem se nelíčila dvě hodiny, aby ze sebe udělala mladici. Stačilo jí jen několik minut. A vše zvládne sama, nepotřebuje vizážis

KARLŠTEJN - Zpěvačka Marie Rottrová (65) vystoupila i přes ukrutné bolesti hlavy! Ledový vzduch, podzimní počasí na Karlštejně ani migréna však neodradily zpěvačku, aby v pondělí večer zazpívala na vyprodaném Purkrabském dvoře hradu. Její zpěv však doprovázel chrapot. Stála za vším nemoc, nebo už držitelce několika zlatých a platinových desek hlas neslouží tak, jak by měl?
"Úplně tady mrznu, dýchám ten ledový vzduch a nedělá mi to dobře na hlasivky," stěžovala si v průběhu koncertu na venkovním pódiu Maruška Rottrová a omlouvala tak své výkyvy hlasu. Vyprodané nádvoří však o to víc na kost promrzlou zpěvačku povzbuzovalo potleskem. A ta se za to fanouškům odměnila svými největšími hity, i když si ještě při zvukové zkoušce stěžovala na ukrutnou bolest hlavy. "Šíleně mě bolí hlava, je to hrůza," svěřila se zpěvačka.

"Úplně tady mrznu, dýchám ten ledový vzduch a nedělá mi to dobře na hlasivky," stěžovala si v průběhu koncertu na venkovním pódiu Maruška Rottrová a omlouvala tak své výkyvy hlasu. Vyprodané nádvoří však o to víc na kost promrzlou zpěvačku povzbuzovalo potleskem. A ta se za to fanouškům odměnila svými největšími hity, i když si ještě při zvukové zkoušce stěžovala na ukrutnou bolest hlavy. "Šíleně mě bolí hlava, je to hrůza," svěřila se zpěvačka.

Koncert Marie Rottrové, který produkoval Janis Sidovský, byl za posledních dvacet let teprve druhým open air koncertem na tomto klenotu českých hradů. Natěšení příznivci Marie Rottrové však poznali, že s oblíbenou zpěvačkou není něco v pořádku. Chrapot a přeskakování hlasu byly tak časté, že si toho nešlo nevšimnout. Jen stěží šlo odhadnout, zda vše bylo způsobeno nachlazením, nebo přibývajícím věkem. Už před časem se však Rottrová přiznala, že by ráda pověsila zpívání na hřebík a věnovala se třeba politice. "Když je koncertů moc, tak to unavuje. Počítám, že do dvou let skončím," prohlásila před časem interpretka hitů jako Lásko, voníš deštěm nebo Řeka lásky.

---Zdroj-Aha---

Rottrová zazpívá na hradě!

18. ledna 2011 v 8:59 Rok -2007-
15.8.2007

KARLŠTEJN - Držitelka několika zlatých a platinových desek Marie Rottrová (65) přezdívaná Lady soul vystoupí na ojedinělém koncertě na Karlštejně!

Už 3. září zazpívá legenda české populární hudby společně s kapelou Neřež své hity jako Lásko voníš deštěm, Řekni, kde ty kytky jsou či Hodina H. Rottrová se přitom na open air koncertu představí teprve podruhé za posledních dvacet let. "Moc se těším, na Karlštejně to mám velmi ráda a určitě tam bude prima atmosféra," svěřila se nám Rottrová, která plánuje zpívání pověsit na hřebík a věnovat se politice. Vstupenky na ojedinělý koncert jsou k dostání v síti Ticket-portal za necelých tři sta korun.

---Zdroj-Aha---

Marie Rottrová: Se zpěvem končím! Chci do politiky!

18. ledna 2011 v 8:56 Rok -2007-
4.8.2007
Marie Rottrová
Marie Rottrová se chce dát na politiku. Odmalička ji totiž baví. 

Zpěvačka Marie Rottrová (65) končí s hudbou a se zpíváním a chce se věnovat politice! "Když je koncertů moc, tak to unavuje. Počítám, že do dvou let skončím," prohlásila interpretka hitů jako je Lásko, voníš deštěm, nebo Řeka lásky v rozhovoru pro Impulsy Václava Moravce.

"Když si najdu adekvátní náhradu za zpívání, tak to bude snadnější. Třeba politiku. Ta mě velice zajímá a myslím, že bych se v ní cítila jako ryba ve vodě. A když to nebude politika, tak bych možná chtěla vyprodukovat nějakou pěknou desku nadějné zpěvačce, o které budu přesvědčena, že to někam povede," svěřila se zpěvačka. Na otázku, co jí pěvecká kariéra vzala, odpovídá: "Vzala mi samozřejmě rodinu a partnerský vztah. Když jsem měla nejvíc toho zpívání, byli kluci malí a byli víc u maminky než u mě. Toho jsem později velmi hořce litovala," řekla na rádiu Impuls Rottrová. Za to, že dodnes zpívá, je prý vděčná rádiím, jež se po porevolučním zahraničním šílenství vrátila k českým písničkám.

---Zdroj-Aha---

Rottrová zářila na Žofíně

18. ledna 2011 v 8:54 Rok -2007-
23.4.2007
Marie Rottrová
Marie Rottrová, jako vždy s noblesou, zazpívala nejlepším manažerům roku 2006. 

Marie Rottrová (64) zazpívala pro manažery roku. Nestárnoucí zpěvačka, která se na společenských večírcích objevuje jen sporadicky, se překvapivě nechala zlákat podnikatelskou akcí, jež je její umělecké branži velmi vzdálená, a přijala nabídku na pěvecké vystoupení při slavnostním vyhlašování Manažera roku na Žofíně.

V noblesních šatech tak Rottrová, kterou proslavily hity jako Markétka nebo Řeka lásky, zazpívala několik svých písní a poté se sama bez doprovodu odebrala domů.

---Zdroj-Aha---

Rottrová pro bezpečnost!

18. ledna 2011 v 8:51 Rok -2006-
18.10.2006
Marie Rottrová
PRAHA - Zpěvačka Marie Rottrová i s přítelem, lyžařka Kateřina Neumannová či fotbalista Antonín Panenka a řada dalších vyrazili do Trojského zámku na velkolepou oslavu patnácti let firmy Alkom, která se zabývá bezpečnostními systémy.

Zkrátka tu nepřišla ani nadace Kapka naděje, která si na své konto připsala padesát tisíc korun. "Jsem moc ráda, protože mám pocit, že poslední dobou se na charitu trochu zapomíná," poděkovala prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová. Moderátoři večera Zdeněk Vrba a Gábina Partyšová také přivítali kapelu Legendy se vrací, která roztancovala hosty až do ranních hodin.

---Zdroj-Aha---