Listopad 2010

Marie Rottrová - po šedesátce tak krásná!

30. listopadu 2010 v 20:49 Rok -2010-
30.11.2010
Rottrová
Nikdy to nepřeháněla s kosmetikou
- má jeden oblíbený krém - přesto je stále krásnější. Navzdory tomu, že jí zanedlouho bude sedmdesát let, vypadá zkrátka nádherně. V očích má stále vzrušující jiskru. Je plná života a na sex-appealu neztrácí - čím to může být?

Ostravská "Lady Soul" zraje jako víno a rok od roku vypadá lépe. Je to zásluhou utajených plastik, botoxu, soužití s mladým přítelem? Nebo je to snad díky genům, omlazujícím kúrám kyslíku? Jisté však je, že v jejím věku by asi mnoho žen toužilo vypadat tak, jako Marie. Ani závažná nemoc, tříštění kostí, a nelehké situace v jejím životě neovlivnily Mariinu krásu.

Důvodů, proč se národem oblíbená Maruška drží, má i v devětašedesáti letech mimořádnou auru ženskosti, je celá řada. Marie je i přes životní průšvihy pozitivní. Má záviděníhodnou optimistickou povahu. V soukromí je prý takový komik, který rozesměje každého. Láska s jednapadesátiletým mužem určitě zpěvačku rozzářila. Dala jí sílu do života, navrátila ztracenou suverenitu, která dobrovolným jedenáctiletým celibátem utrpěla. Nicméně Marie své ohníčky v očích neztratila ani po druhém, zraňujícím rozvodu. Výrazným plusem zpěvačky je i její činorodost. Neustálé nutkání něco dělat, být v pohybu. Další moment, který drží v kondici.

Kdyby nepotkala svou pozdní lásku, mladého Milana, tak by si jistě zaplnila život vnuky, zpíváním, psem, zahradou... Ale s přítelem je to lepší. Osamělost po smrti matky děsila i Marii. Její synové už měli vlastní rodiny... Zkrátka sólo to jde vždycky hůř.

Rottrová
Životospráva nebo plastika
Jistě, svou roli hraje životospráva i v případě Marie Rottové. Rozhodně prý ale nedrží žádné detoxikační kúry a například makrobiotická strava jí zase nedělá dobře.Nic neláme přes koleno a přirozeně následuje zvyky, které si osvojila od rodičů, ve své rodině.

Jak známo, touha zastavit čas pomocí skalpelu či botoxu je častou 
cestou do pekel. Tou Rottrová rozhodně nekráčí. Existují  spekulace o tom, že Marie Rottrová je vyznavačkou face-liftu. Tyto tlachy ji  prý ale rozčilují a tvrdě je odmítá. Nicméně podle kuloárových informací plastiků už v devadesátých letech zpěvačka tento zákrok podstoupila (chtěla jen decentní úpravu).
Rottrová

Zraje zkrátka s noblesou, je uměřená. Největší devizou Rottrové byla a je přirozená ženskost. Geny daný půvab, charisma. Tomu podlehl i výrazně mladší podnikatel Milan, který se kvůli Marii rozvedl. A ženský náboj sedmašedesátileté Rottrové oslovuje i veřejnost.

Umí se obléknout
"Když je žena mladá, vypadá dobře i nenalíčená, ale musí mít upravené vlasy. Ty jsou podle mne důležité, je to základ. Pokud je má umyté a lesklé, nic víc už vlastně nepotřebuje. Čisté nehty a oblečení, rty zdůrazněné leskem, to bohatě stačí. Čím je žena starší, tím více o sebe musí dbát."

Jak je vidno, Marie je zastánkyní názoru, že vypadat dobře, je povinností každé ženy a dodává: "Samozřejmě, buď že na sebe rezignuje, je jí jedno, jak vypadá, nebo že se chce líbit. A nejen mužům, hlavně sama sobě. Vypadat dobře je důležité kvůli vlastnímu sebevědomí. Když se žena dívá do zrcadla, je to znamení toho, že jí na sobě záleží!".

Pokud vás ale zajímá, v čem chodí Lady Soul doma - zda-li to jsou vytahané tepláky, či kostýmek od Channelu, pak vězte, že obojí. "Rozhodně nejsem pořád za elegantní dámu. Ráda chodím i sportovně oblečená." V zimě preferuje dříny a bílé triko, v létě zase bílé plátěné kalhoty a bílé triko. "V téhle barvě cítím dobře. Někdy, když si chci večer
u televize udělat velké pohodlí, tak si vezmu třeba i ty tepláky a mikinu, alespoň je mi příjemně.".

Velkým vzorem v oblékání a stylu vůbec, byla Marii její maminka, která prý byla vždy a všude za elegantní dámu.Nosila šaty, kostýmy, klobouky, pěkné kabáty, lodičky. Zdá se, že Marie vyrůstala mezi krásnými ženami - její druhou módní ikonou byla totiž její teta. I ona byla vždycky v šatech a střevících.

Ženy z rodu Rottrů kalhoty prý vlastně vůbec nenosily. S tímto trendem přišla až Marie. "Když jsem v sedmdesátých letech poprvé vyjela s kapelou do Ruska na zájezd, byla jsem tam jediná žena,která měla kalhoty. Ostatní se za mnou kvůli nim otáčeli, přitom u nás už to v té době bylo běžné dámské oblečení."

Rottrová

5 tipů Marie Rottrové pro energii a vnitřní pohodu:
1. Denně si ráno doma lehce zacvičte. Marie občas i přidá cviky na posílení břišních svalů, ale do posilovny prý nechodí.
2. Marie miluje chůzi, říká :"Jsem nadšený chodec, miluji procházky rychlou ostrou chůzí. Ráda mám i brusle, ale po úrazu si musím dávat pozor."
3. Maruščino kulinářské umění je věhlasné, zkuste si i vy uvařit občas zdravě. "Kromě české vařím i řeckou, italskou nebo thajskou kuchyni. Saláty a vitaminy v kuchyni nabízejí nepřeberné množství inspirace."
4. Pokud si po večeři ráda dopřejete sklenku červeného vína, pak to děláte stejně, jako nestárnoucí Marie Rottrová. Dobře ví, že červené víno v malé míře podporuje krevní oběh. A co si budeme namlouvat, dobře se po něm usíná.
5. Ani po intelektuální stránce by se neměla žena zanedbávat. "Snažím se stále být aktivní, zajímat se o novinky, dění kolem sebe." Říká Marie Rottrová, která, jako by vlastnila elixír věčného mládí.


"Neprudit!"prozrazuje svůj recept na lásku Marie Rottrová

30. listopadu 2010 v 20:35 Rok -2010-
Zpěvačka Marie Rottrová (68) září štěstím. Vydala jubilejní dvoualbum a se svým o šestnáct let mladším přítelem to náležitě oslavila.
Rottrová
Dvakrát rozvedená matka dvou dospělých synů se před zhruba dvěma lety seznámila s podnikatelem Milanem Říhou. A byla z toho láska jako trám…

Své předchozí partnery Marie Rottrová opustila. Prvním byl Vlastimil Kučaj, s nímž má dva syny, nevyšlo jí to ani s Němcem Georgem Burgersteinem, se kterým se také nakonec rozvedla a z Německa se vrátila do Čech.
"Nikdy jsem si nemyslela, že mě ještě nějaký vztah potká. Žila jsem si poklidný život nedaleko Prahy. Starala se o vnoučata, chodila jsem na velké procházky se psem… A stalo se, jsme moc šťastní," svěřila se zpěvačka .

Marie si hlavně pochvaluje, že se může na svého partnera absolutně ve všem spolehnout.

A co dělá pro to, aby si ho udržela?
Dbá například úpěnlivě o svůj zevnějšek, neukáže se před ním nenamalovaná, kupuje si drahé oblečení, dává mu drahé dárky?
"Nesmysl, nic z toho nikdy dělat nebudu. Já se po svých zkušenostech řídím heslem - neprudit! A i když mám špatnou náladu, snažím se ji překonat a být příjemná," prozrazuje Rottrová svůj recept, jak si udržet lásku.


Rottrová: Poviem vám pravdu o mojich plastikách!

30. listopadu 2010 v 20:30 Rok -2010-
27. 11. 2010

Väčšina slávnych žien tají alebo popiera návštevu plastického chirurga. Speváčka Marie Rottrová (69) priznala upravená očné viečka a lifting krku.
MArie
Marie Rottrová sa rozhodla, že nebude stárnuť.

"Áno, navštívila som plastického chirurga. Nechala som si dvakrát upraviť očné viečka a povytiahnuť krk. Ale čo som nikdy nepodstúpila, a pritom sa o tom neustále dočítam, je botox. Nikdy by som si to do tváre nepichla. Predstava, že budem vyzerat ako strnulá pani, ma desí,"priznala Blesk.cz speváčka, ktorá na sedemdesiat rokov rozhodne nevyzerá.

Jej štíhlu postavu by jej mohla závidieť nejedna mladšia žena. "Som neustále v pohybu, päť minút nevydržím na mieste. Veľa chodím pešo a vzhľadom na to, že náš dom má päť poschodí, tak neustále chodím po schodoch," prezradila tajomstvo svojej štíhlej postavy Rottrová.

Vybúrim sa pri salse

Okrem chôdze má Marie ešte jeden návod na udržanie váhy, a to latinsko-americký tanec salsu. "Môj priateľ je skvelý tanečník, a tak sme sa spoločne prihlásili do tanečného kurzu
pre pokročilých. Je to báječný tanec, pri ktorom sa uvoľníme, vybúrime," usmieva sa speváčka, ktorá pre svojich fanúšikov pripravila spomienkový album Osud mi tě přál.

Maruška
Marie Rottrová s priaíteľom Milanem Říhom.

V bare La musica ho Márii pokrstila jej dvorná textárka Jiřina Fikejzová. "Keďže som sa Jiřine dosť zdôverovala, a to aj so svojím súkromím, veľa textov o mne vypovedá," tvrdí Rottrová, ktorú na krst odprevadil priateľ Milan Říha.

Nestárnouca speváčka s nádherným soulovým hlasem priznáva, že je v súkromí obyčajná žena ktorá sac rada stará o svou rodinu.
Nestárnouca speváčka s nádherným soulovým hlasem priznáva, že je v súkromí obyčajná žena ktorá sac rada stará o svou rodinu.


Rottrová křtila album

26. listopadu 2010 v 14:52 Rok -2010-
25.11.2010
Rottrová
Marie Rottrová pokřtila své retrospektivní album Osud mi tě přál s hity, jejichž texty napsala Jiřina Fikejzová. Ještě před křtem převzala letos osmašedesátiletá zpěvačka zlaté album za prodej osmi tisíc kusů loňského alba Stopy. Novinka se čtyřiadvaceti staršími písněmi v nové zvukové podobě nabízí hity jako To mám tak ráda, Řekni, kde ty kytky jsou nebo Markétka.
To mám tak ráda Marie Rottrová nestárne.


Marie Rottrová: Milence jsem nechala rok čekat u vrátek

26. listopadu 2010 v 14:50 Rok -2010-
25.11.2010
Rottrová
Rottrovou na křtu podpořil její přítel Milan Říha, do kterého je zamilovaná už tři roky.

Když zpěvačka Marie Rottrová (69) křtila novou desku, neměla zapotřebí zvát spousty známých tváří. Stačili jí její nejbližší - textařka Jiřina Fikejzová a přítel Milan Říha (53), s nímž žije už třetím rokem. Blesku prozradila, že se s ním seznámila, když byl ještě ženatý. "Přišel ke mně na večeři se svojí ženou. Pak se rozvedl," vyprávěla.

Vaše deska se jmenuje Osud mi tě přál. Co to má vyjadřovat?
"Jednak je to název jedné z písniček. A pak samozřejmě řadu dvojsmyslů. Hlavně ten, že mi osud přál mého přítele a jemu přál mě."

Vaše textařka Jiřina Fikejzová ve své biografi i prozradila, že vás s partnerem dala dohromady ona. Jak to bylo?
"Tenkrát jsem Jiřinu pozvala na návštěvu. Zeptala se, zda by s sebou nemohla vzít jedny manžele, kteří mě mají hrozně rádi. Zvlášť ten pán mě dlouhá léta poslouchá a sbírá moje nahrávky."

A dál?
"Přivedla je, setkali jsme se u mě doma, já je pohostila. Pak odešli. Po čase, když Milan odešel od své ženy a rozváděli se, tak mě oslovil. Začali jsme se trošku kamarádit. Jen jemně. Během roku se z toho vyvinulo něco víc."

Prý jste ho ale nechtěla…
"Je pravda, že během roku, kdy za mnou chodil s kytkami, jsem ho ani jednou nepustila domů. Vzala jsem kytici a jeho nechala stát venku u vrátek."

Čím vás zlomil?
"Jak byl strašně milej a vytrvalej. A hlavně jsem v něm poznala charakterního člověka. Takoví chlapi se nevyhazují."

Uvažovala jste, že byste se za něj provdala?
"Trošku jsme o tom už mluvili, ale zatím to necháváme tak, jak to je. Je to hezké, má to v sobě určité napětí a provokaci, když lidi nejsou manželé."

Vypadáte skvěle. Je za tím šťastný vztah, nebo zásah plastického chirurga?
"V současné době je přítel můj jediný plastický chirurg. Pracuje neinvazivně.

Rottrová
Marii Rottrovou dala dohromady s jejím přítelem její dvorní textařka Jiřina Fikejzová.


Marie Rottrová září vedle mladšího partnera, svatbě už se nebrání

26. listopadu 2010 v 14:42 Rok -2010-
24.11.2010
Rottrová
Soulová Lady Marie Rottrová pokřtila novou desku Osud mi tě přál. S kyticí růží jí k albu pogratuloval i její o šestnáct let mladší přítel podnikatel Milan Říha, vedle kterého zpěvačka září štěstím. Ačkoli ještě loni v rozhovorech zdůrazňovala, že se už vdávat nebude, teď svatbu nezavrhuje.

"Svatbu neplánuju. Ale může přijít. Ale neplánuju," řekla Marie Rottrová, která za rok oslaví sedmdesátiny.

V jejím případě se ovšem čas zřejmě zastavil. Nepřestává okouzlovat okolí svým mladistvým vzhledem a sama přitom zdůrazňuje, že pro krásu nic zvláštního nedělá. Důležitá je podle ní aktivita a střídmost.

"Já jsem hodně aktivní člověk, co neumí moc odpočívat. Jsem příliš dynamická, nedokážu sedět delší dobu. Pořád skáču od té televize a něco dělám. Možná ta aktivita je hodně důležitá. A samozřejmě jsem střídmá v jídle, pití a jím docela zdravě," prozradila svůj recept na krásu Rottrová.

K tomu dodala, že důležitou ingrediencí je bezpochyby i láska, kterou ji zahrnuje partner. Ani chirurgickým úpravám se zpěvačka nebrání. Zdůrazňuje ale, že nic se nemá přehánět. Sama podstoupila jen operaci očních víček a vytažení kůže na krku. Nikdy by si ale nenechala píchnout botox, protože je pro ni důležitá mimika.

Osud jí kromě krásy a partnera přál i skvělé spolupracovníky. Všechny texty na nové desce napsala dlouholetá přítelkyně Rottrové Jiřina Fikejzová. "Poprvé mi napsala text k písni Markétka v roce 1971. Od té doby jsme spolu proseděly jako kamarádky nad sklenkou vína spoustu času. Jiřina o mně vždy věděla více než já o ní. Všechno jsem jí o sobě řekla, a proto mi psala takové texty na tělo," uvedla Rottrová.

Na retrospektivním albu Osud mi tě přál je čtyřiadvacet starších písní včetně hitů To mám tak ráda nebo Řekni kde ty kytky jsou. Fanoušci Marie Rottrové na něm najdou i dvě soulové písně. "To je spíš náhoda, že mi Jiřina dvě takové písně otextovala, jinak jsou naší společnou doménou spíš pomalejší skladby," dodala Rottrová.

Rottrová

Na video z křtu se můžete kouknout -ZDE-


Rottrová: Řeknu vám pravdu o mých plastikách!

26. listopadu 2010 v 14:37 Rok -2010-
24.11.2010
Marie
Marie Rottrová se rozhodla, že nebude stárnout

Většina českých slavných žen tají nebo popírá návštěvu plastického chirurga. Zpěvačka Marie Rottrová (69) Blesk.cz přiznala upravená oční víčka a lifting (napnutí povadlé kůže) krku.

"Ano, navštívila jsem plastického chirurga. Nechala jsem si dvakrát upravit oční víčka a povytáhnout krk. Ale co jsem nikdy nepodstoupila, a přitom se o tom neustále dočítám, je botox. Nikdy bych si to do obličeje nepíchla, představa, že budu vypadat jako strnulá paní, mě děsí," přiznala Blesk.cz zpěvačka, která na sedmdesát let rozhodně nevypadá.

Její štíhlou postavu by jí mohla leckterá mladší žena závidět. "Jsem neustále v pohybu, pět minut nevydržím na místě. Hodně chodím pěšky a vzhledem k tomu, že náš dům má pět pater, tak neustále chodím po schodech," prozradila tajemství své štíhlé postavy Rottrová.

Vyřádím se u salsy

Kromě chůze má Marie ještě jeden návod na udržení váhy, a to latinsko-americký tanec salsa. "Můj přítel je skvělý tanečník, a tak jsme se společně přihlásili do tanečního kurzu pro pokročilé. Je to báječný tanec, u kterého se uvolním, vyřádím," usmívá se zpěvačka, která pro své fanoušky připravila vzpomínkové album Osud mi tě přál.

V baru La musica ho Marii pokřtila její dvorní textařka Jiřina Fikejzová. "Jelikož jsem se Jiřině hodně svěřovala, a to i se svým soukromí, hodně textů o mně vypovídá," tvrdí Rottrová, kterou na křest doprovodil přítel Milan Říha.

Maruška
Marie Rottrová s přítelem Milanem Říhou
MAruška
Marie Rottrová převzala zlatou desku
Maruška
Zpěvačka se svou dvorní textařkou Jiřinou Fikejzovou


Marie Rottrová pokřtila album písní s texty Jiřiny Fikejzové

26. listopadu 2010 v 14:28 Rok -2010-
23.11.2010
Rottrová
Praha - Marie Rottrová dnes v pražském baru Cafe Lounge pokřtila své retrospektivní album Osud mi tě přál s hity, jejichž texty napsala Jiřina Fikejzová. Ještě před křtem převzala letos osmašedesátiletá zpěvačka zlaté album za prodej 8000 kusů loňského alba Stopy, které je její první studiovou nahrávkou po osmi letech.

Novinka se čtyřiadvaceti staršími písněmi v nové zvukové podobě nabízí hity jako To mám tak ráda, Řekni kde ty kytky jsou nebo Markétka. Na albu jsou popové, soulové i folkové skladby, nechybí ani šanson.

"Poprvé mi napsala (Fikejzová) text k polské písni Malgoska Szkoda Lez (Markétka) v roce 1971. Od té doby jsme spolu proseděly jako kamarádky nad sklenkou vína spoustu času. Jiřina o mně vždy věděla více než já o ní, všechno jsem jí o sobě řekla, a proto mi psala takové texty na tělo," uvedla Rottrová.

Třiaosmdesátiletá Fikejzová, rodným jménem Jiřina Henzlová, patří nejen k významným českým textařkám. Pracovala také jako hudební scenáristka a počátkem 50. let byla lehkoatletickou rekordmankou a posléze i reprezentantkou ve sprintu. Za svůj život vytvořila kolem 240 písňových textů, napsala také několik scénářů jak pro pražské Divadlo hudby, tak pro Československou televizi a Československý rozhlas. Její syn
Dan Fikejz je známým hudebníkem.

V anketě Deska roku se Rottrová ještě předloni objevila na druhém místě s albem Všechno nejlepší, které sice vydala už v roce 2003, ale ještě v roce 2007 se ho prodalo přes 8600 kusů. Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, kariéru začínala v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci).

Jednou z nejznámějších skladeb Rottrové se stala tuzemská verze písně She's Gone skupiny Black Sabbath, kterou Jarek Nohavica otextoval jako Lásko, voníš deštěm.

První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala Rottrová v roce 1970, zpívala na ní s Petrem Němcem. Po jejím úspěchu spolupracovala se všemi velkými tanečními orchestry oné doby a textaři Jiřinou Fikejzovou, Jaroslavem Wykrentem a později Jaromírem Nohavicou. V osmdesátých letech přesídlila do Prahy, kde nyní žije se svým partnerem. Přesto je s rodnou Ostravou stále spojována. V poslední době úzce spolupracuje s Vítem Sázavským a Zdeňkem Vřeštálem ze skupiny Neřež. Z prvního manželství má dva dospělé syny, oba jsou úspěšnými hudebními skladateli. Jeden z nich, Vít Rotter je i producentem nového alba Stopy.


Marie Rottrová – Osud mi tě přál

26. listopadu 2010 v 14:22 Rok -2010-
3.11.2010

Marie Rottrová vždy byla a stále je dámou českého popu, jejíž písně nikdy nepodlehly zubu času a charisma v hlase i tváři je stále přesvědčivé. Dokázala si uhlídat kvalitu svého repertoáru a měla i štěstí na jeho autory.

extařka Jiřina Fikejzová patřila vždy k těm skalním a nejempatičtějším. Právě ona napsala pro Marii řadu velkých hitů a silných písní. Toto album je právě z nich poskládáno a jako symbolický dík paní Jiřině i věnováno.


Výjimečné hity ("To mám tak ráda", "Řekni kde ty kytky jsou" ..), soulové výlety a balady od oblíbených zahraničních kolegů (A. Franklin, Ch. Aznavour, G. Becaud, P.Simon), legendárně zpracované polské lidovky ("Markétka", ""Co mám to dám), i dosud nevydané písně, na retrospektivním zremasterovaném 2CD.

Osud mi tě přál
(MARIE ROTTROVÁ zpívá písně JIŘINY FIKEJZOVÉ)


CD - To mám tak ráda

22. listopadu 2010 v 18:58 CD, DVD, LP
Album vydané bez vědomí a souhlasu Marie Rottrové.

To mám tak ráda...(2003)
CD

01. Lásko voníš deštěm 
02. Krásné případy lásky
03. Kde jsi
04. Má se stát
05. Střapatá, nohatá
06. Expres mléčné dráhy
07. Lakomá
08. Stín v záclonách
09. Kde ty kytky jsou
10. To mám tak ráda
11. Když je noc, má se spát
12. Pohled z mostu
13. Ulice na Závrati