Květen 2010

Nestárnoucí šťabajzna Rottrová přiznala: Mám plastiku!

10. května 2010 v 19:29 Rok -2010-
6.5.2010

Marie Rottrová stárne s grácií.
Marie Rottrová stárne s grácií.

Marie Rottrová (68) přezdívaná "Lady Soul" poprvé veřejně přiznala, že si k mladistvému vzhledu pomohla plastikami!

"Ano, mám plastiky," přiznala nedávno zpěvačka, která na blížících se sedmdesát rozhodně nevypadá. "Když ta možnost existuje a člověku opravdu pomůže, tak proč ji nevyužít," tvrdí Marie. Ta si před šestnácti lety nechala upravit oční víčka, vypnout krk a několik let si do obličeje nechává vpichovat botoxové injekce.

Štíhlou postavu si Rottrová udržuje nejenom střídmostí v jídle, ale především tancem. "S přítelem jsme začali tančit salsu. Jednou týdně chodíme do kurzu, kde hodinu a půl tancujeme ve velmi svižném tempu," prozrazuje nestárnoucí hvězda, která téměř tři roky žije s o šestnáct let mladším podnikatelem v zahradnických potřebách Milanem Říhou.

"Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít o tolik let mladšího partnera, ale je to moc fajn. Fungujeme spolu, jako bychom byli stejně staří. Mám se s ním opravdu úžasně," pochvaluje si mladšího partnera Rottrová.

Před několika dny o zpěvačce vyšla neautorizovaná kniha, která nabízí pohled nejen na její úspěšnou kariéru, ale i do jejího soukromí.


O Rottrové vyjde neautorizovaná kniha, zpěvačka je proti

10. května 2010 v 19:24 Rok -2010-
30.04.2010

Zavřít
Marie Rottrová (vpravo) a Marcela Holanová na křtu knihy Karla Gotta.

Před několika dny byla zpěvačka Marie Rottrová uvedena při předávání hudebních cen Anděl do Síně slávy. Její jméno se stalo také tahákem festivalu Rock for People, který kromě zahraničních interpretů přivítá letos i tuzemskou hudební špičku. Začátkem příštího týdne o zpěvačce vyjde knížka...

"Jde o neautorizovanou knihu a nevím, co v ní o mně autoři napsali. Já s jejím vydáním nesouhlasila," řekla on-line deníku TÝDEN.CZ Marie Rottrová, která nechce být s knihou nijak spojována.

V pondělí vyjde její první knižní neautorizovaný životopis nazvaný Marie Rottrová s podtitulem Život plný not. Pražské nakladatelství XYZ tak pokračuje ve vydávání neautorizovaných biografií a po Ivetě Bartošové (Odhalená pravda) a Marice Gombitové (Marika) přináší na trh další knihu z pera Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila, kteří tentokrát zmapovali umělecký i životní příběh naší ostravské Lady Soul.

Kniha Život plný not má být prvním uceleným pohledem na práci i život Marie Rottrové a mapuje nejen její úspěšnou pěveckou kariéru, ale nahlíží i do jejího soukromí. Kniha rovněž přináší mnoho dosud nepublikovaných fotografií, výsledky Zlatého a Českého slavíka a také spoustu informací z československé pop-music od konce 60. let minulého století až po současnost a podle autorů má být takovou její malou encyklopedií.


Lucie Bílá: Milovala jsem syna Rottrové!

5. května 2010 v 20:44 Rok -2010-
4.5.2010

Bílá mohla být snachou zpěvačky

Lucie Bílá (44) mohla být snachou Marie Rottrové (68)! A chybělo k tomu opravdu jen málo. Lucie totiž syna zpěvačky a hudebního skladatele Vítka Rottera (45) nejen milovala, ale rozuměla si s ním po všech stránkách.

Blesku toto tajemství potvrdila jak Bílá, tak Rottrová. Ta by Lucii jako snachu dokonce vítala! "A proč ne? Lucie byla milá. Brala bych ji do rodiny," vzala Blesku dech svou okamžitou odpovědí Rottrová. Lucie možná nemusela být dnes sama.

Navíc Bílá dodnes pěje na Vítka Rottera, mladšího syna Marie Rottrové, jen samé ódy. Byl to totiž on, kdo jí pomohl vyrovnat se s tragickou ztrátou přítele, herce Tomáše Holého (†22). "Vítek mi moc pomohl vyrovnat se se ztrátou Tomáše. Bylo to jedno z mých nejtěžších období v životě. Je to už téměř dvacet let, ale nikdy nezapomenu, jak milý, ohleduplný a taktní Vítek byl. Nebylo těžké se do něj zamilovat," potvrzuje také Lucie. Rozchodu s Vítkem možná teď lituje, když říká: "Je to okouzlující muž doteď a má být také po kom. Marie je neskutečná osobnost a krásná bytost."

Vítek si Lucii také pochvaluje. "Byli jsme spolu asi tak rok a bylo to moc fajn," říká Rotter s tím, že k rozchodu došlo po vzájemné dohodě. Lucie prý začala být v jednom kole. Vítek začal s Lucií podle knihy »Marie Rottrová: Život plný not«, která právě vychází, chodit v roce 1990. To Bílá právě začínala. O tom, že syn chodí s Lucií, se ale Rottrová dozvěděla celkem netradičně. Se svým druhým manželem Georgem Burgersteinem bydlela tehdy v Německu. Se synem byla v kontaktu především po telefonu. A právě v něm se jednou ozvalo: "Dobrý den, tady byt Marie Rottrové, u telefonu Lucie Bílá, přejete si?"

Zpěvačka na to dodnes vzpomíná. "Na to se zapomenout nedá," říká Rottrová a dodává, že proti Lucii vůbec nic nenamítala. Naopak. Škoda tedy, že se cesty Bílé a Rottera rozešly. Lucie mohla mít skvělého manžela i bezvadnou tchyni. Teď už je ale pozdě. Bílá je sice stále volná, Rotter má už ale šťastnou rodinu se dvěma potomky.


Lucie si s Maruškou rozumí i po stránce profesionální


Syn Rottrové Vítek

Rottrové by Bílá jako snacha nevadila

Lucie by Marušku jako tchyni brala všemi deseti


Rottrová: Vykašlala se na Gotta!

5. května 2010 v 20:26 Rok -2010-
3. 5. 2010
MR

Největší českou celebritu Karla Gotta (70) uznávají a ctí už léta fanoušci i jeho kolegové z hudební branže. Spolupráci s ním si nenechal ujít ani rapper Bushido. Jak vychází ale najevo, Marie Rottrová (68) je výjimkou. Mistrovi totiž dala bez skrupulí košem. Odhaluje to její nový neautorizovaný životopis Marie Rottrová: Život plný not, který právě vychází.

Karel Gott měl začátkem sedmdesátých let s Marií Rottrovou velké plány. Zpěvačka mu je však zhatila, když nechtěla se Slavíkem rozjíždět žádnou velkou spolupráci a rozhodla se soustředit na svou sólovou kariéru i na rodinu. Nechtěla dopadnout jako její kolegyně Jitka Zelenková, jíž nálepka »ta od Gotta« zůstala a dlouho a pracně se jí pak zbavovala.

Ze spolupráce s několikanásobným Českým slavíkem nakonec vznikl jen duet »Mít pouhej tejden« a šuškalo se, že se takové odmítnutí dotklo nejen Gotta, ale i lidí okolo něj. Ačkoliv byla Rottrová jedním z hostů na Slavíkově narozeninovém megakoncertu loni v létě, vypadá to, že i po letech je toto odmítnutí citlivou záležitostí jak pro Karla Gotta, tak i pro Ladislava Štaidla.

MR

Přečtěte si celou ukázku z knihy:

Karel Gott dostal košem

Karel Gott, v té době (začátek 70. let minulého století) už několik let náš nejpopulárnější zpěvák a držitel několika Zlatých slavíků, chtěl s Marií rozjet velkou spolupráci. Nabídl jí, aby spolu s Richardem Kovalčíkem nastoupili do jeho orchestru, kterému šéfoval Ladislav Štaidl, a vystupovali s ním nejen u nás, ale především jezdili po Evropě.

Mnozí by si řekli, že to je nabídka, která se nedá odmítnout. Pořád ještě začínající, ale už docela známé a populární zpěvačce by sice přinesla peníze a otevřela mnohé dveře, ale Marie by se zároveň zbavila svobody a přišla o vlastní kapelu. Navíc by dlouhé měsíce během koncertování po Evropě neviděla své dva syny, kteří vyrůstali s babičkou a dědečkem v Ostravě. A to ona nechtěla. Nechtěla dopadnout jako po čase Jitka Zelenková, která s Gottem mnoho let koncertovala, a i když s ním už nejezdila, byla ještě řadu let pro lidi pořád "ta od Gotta".

"Mám pocit, že zvítězil nějaký lokální patriotismus a také jsme se nechtěli zpronevěřit svému muzicírování a tomu, co jsme měli rádi. Vůbec si nemyslím, že to byla chyba. V Ostravě jsem měla naprosto dokonalé zázemí, počínaje kapelou, přes tamní rozhlas, kde jsem mohla natáčet, cokoli mě napadlo, až po televizi, která byla rovněž velice vstřícná. Neměla jsem vůbec důvod přejít do Prahy," řekla Marie a také přiznala, že jistou roli v jejím rozhodování sehráli i její synové, které by vídala podstatně méně, než když bydlela v Ostravě a koncertovala převážně po Československu.

"Ale rozhodně toho nelituji, možná bych u něj skončila jako sboristka. Zorientovat se v Praze bylo moc těžké, třeba bych byla zklamaná. Ostravanka Hanka Zagorová to také po příchodu do Prahy neměla jednoduché a musela projít mnoha hostováními, než se osamostatnila," dodala.

Jedinou památkou na Mariinu spolupráci s Karlem Gottem tak zůstal duet Mít pouhej tejden, který vyšel v roce 1971 jako "béčko" na Gottově singlu Řekněte odkud vás znám.

Jak na spolupráci s Marií a vůbec na ni, vzpomíná nestárnoucí Zlatý slavík Karel Gott? A jak nesl fakt, že Marie
byla jedna z mála, která dokázala jeho lákavou nabídku odmítnout? S těmito otázkami na rtech jsme Karlu Gottovi zavolali. "Já se vám strašně omlouvám, ale my jsme se s Marií úplně historicky míjeli. Já si už ani nepamatuji, jak došlo k tomu duetu pro Supraphon. Ani nic nevím o tom druhém duetu, který jsme natočili, když dělala tu svou televizní show. Nepamatuji si, jak k tomu došlo a proto nemám, co bych vám vyprávěl, to bych si musel něco vymýšlet," přiznal nám poněkud zaskočeně Mistr.

MR

A bavit se nechtěl ani o Mariině odmítnutí své nabídky ze začátku sedmdesátých let. "Já už opravdu nevím, jak to bylo. To by byla totální blamáž, protože vůbec nevím, čeho bych se chytil," rozloučil se Karel Gott.
Přitom Marie byla v létě roku 2009 jedním z hostů, který Mistrovi zazpíval na jeho velkolepém koncertu v Sazka Aréně k jeho 70. narozeninám. Dokonce si tam spolu střihli Gottův duet Jen se hádej a před pár měsíci vyšel záznam tohoto mega koncertu i na dvou DVD.


Stejně děravou paměť jako Karel Gott má i jeho někdejší kapelník a dlouholetý spolupracovník Ladislav Štaidl, který na náš dotaz ohledně Marie a jejího odmítnutí spolupráce s Mistrem a jeho orchestrem odpověděl toto: "Nepotěším vás, protože moje paměť je mnohem horší, než ta Karlova." Přitom Ladislav Štaidl napsal už dvě knihy svých vzpomínek…

MR

---Zdroj-AHA---

Rottrová: Proč opustila všechny milence?

3. května 2010 v 17:52 Rok -2010-
2.5.2010

http://media.super.cz/785/157859-600x450-iybj1.jpg

Před pár dny byla zpěvačka Marie Rottrová (68) uvedena při předávání hudebních cen Anděl do Síně slávy. Již v pondělí vyjde její první knižní neautorizovaný životopis nazvaný jednoduše Marie Rottrová s podtitulem Život plný not.

Život se s Marií Rottrovou příliš nemazlil. Katolička s velmi starým otcem se za hluboké totality a bez výrazného vzdělání dokázala prosadit díky své cílevědomosti, pracovitosti a neochotě ke kvalitativním kompromisům. Zpěv a práce, která za ní zůstává, jsou hodny obdivu, přesto ale neměla vždy na růžích ustláno, a to zejména v osobním životě.

S oběma manželi se rozvedla, ten první, který pro ni i po rozvodu skládal písně, jí potom umřel a své dvě děti viděla vyrůstat jen ve chvílích, kdy na ně měla zrovna čas. Velmi brzy zemřela i její osudová láska a jedenáct let žila sama. Přesto všechno se nehroutila a hystericky nekřičela do světa o svém životním osudu.

Před dvěma lety potkala o šestnáct let mladšího podnikatele Milana Říhu. "Najednou jsem si uvědomila, že on by mohl být ten, o koho se můžu opřít, komu můžu důvěřovat, komu se můžu svěřit, kdo mě bude mít rád. Dal mi lásku, kterou jsem dřív neměla," říká zpěvačka.

Kniha Život plný not je prvním uceleným pohledem na práci i život ostravské Lady Soul a mapuje nejen její úspěšnou pěveckou kariéru, ale nahlíží i do jejího soukromí.

Marie Rottrová s přítelem a Marek Eben.
http://media.super.cz/259/122596-600x450-vfr7s.jpg

Přítel Marie Rottrové.
http://media.super.cz/143/41431-600x450-iau4e.jpg

Marie Rottrová dobře věděla, jak si svým půvabem podmanit publikum!
http://media.super.cz/285/152852-600x450-mafqd.jpg

http://media.super.cz/641/46415-600x450-ak5e8.jpg

Marie na velbloudovi.
http://media.super.cz/785/157852-600x450-b94y5.jpg

Kniha Marie Rottrové.
http://media.super.cz/785/157850-600x450-5y7xd.jpg


Marie Rottrová má život plný not!

2. května 2010 v 18:31 Rok -2010-
28.04.2010

Marie Rottrová má život plný not!

Před pár dny byla zpěvačka Marie Rottrová uvedena při předávání hudebních Cen Anděl do Síně slávy. Již v pondělí vyjde její první knižní neautorizovaný životopis nazvaný jednoduše Marie Rottrová s podtitulem Život plný not. Pražské nakladatelství XYZ tak pokračuje ve vydávání neautorizovaných biografií a po Ivetě Bartošové (Odhalená pravda) a Marice Gombitové (Marika) přináší na trh další knihu z pera zkušených autorů - Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila, kteří tentokrát zmapovali umělecký i životní příběh naší ostravské Lady Soul.


Populární zpěvačka Marie Rottrová je významnou představitelkou československé hudební scény středního proudu. Vždy se snažila, aby za ni hovořily především její písničky a ne skandály na titulních stranách bulvárních periodik. Život se s ní přitom příliš nemazlil. Katolička s velmi starým otcem se za hluboké totality a bez výrazného vzdělání dokázala prosadit díky své cílevědomosti, pracovitosti a neochotě ke kvalitativním kompromisům. Zpěv a práce, která za ní zůstává, je hodna obdivu, přesto ale neměla vždy na růžích ustláno, a to zejména v osobním životě. S oběma manžely se rozvedla; ten první, který pro ni i po rozvodu skládal písně, jí potom umřel a své dvě děti viděla vyrůstat jen ve chvílích, kdy na ně měla zrovna čas. Velmi brzy zemřela i její osudová láska a mnoho let žila sama. Přesto všechno se nehroutila a hystericky nekřičela do světa svůj životní osud. Kniha Život plný not je prvním uceleným pohledem na práci i život ostravské Lady Soul a mapuje nejen její úspěšnou pěveckou kariéru, ale nahlíží i do jejího soukromí.

Kniha rovněž přináší mnoho dosud nepublikovaných fotografií, výsledky Zlatého a Českého slavíka a také spoustu informací z československé pop music od konce 60. let minulého století až po současnost a je takovou její malou encyklopedií.


---Zdroj---