Duben 2010

Marie Rottrová by ráda žila u moře

26. dubna 2010 v 15:29 Rok -2010-
23.4.2010
Impuls - Marie Rottrová

Pátečním (23.4.2010) hostem u Impulsových byla česká legenda bílého soulu zpěvačka Marie Rottrová. Nově nám paní Rottrová prozradila, že jednou týdně tančí a navštěvuje hodiny salsy.

Marie Rottrová vešla do Síně slávy při udílení hudebních cen Anděl 2009, jejichž hlavním mediálním partnerem bylo také Rádio Impuls.

Marii Rottrovou můžete také slyšet na kompilaci Písničky z Impulsovic krabičky, kterou vydalo Rádio Impuls ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím Supraphon, a které si můžete případně zakoupit za zvýhodněnou cenu zde (klikněte zde).

Impuls - Marie Rottrová
Impuls - Marie Rottrová

Více fotografií a rozhovor s Marií naleznete -ZDE-


Marie Rottrová: Vstup do Síně slávy mě dojal

26. dubna 2010 v 15:18 Rok -2010-
20.4.2010

Zpěvačka Marie Rottrová zabodovala při sobotním udílení cen Akademie populární hudby Anděl 2009 vstupem do hudební Síně slávy. "Mám díky tomu pocit, že všechno, co jsem dělala a dělám, má smysl," řekla Právu.

Jaké je vstoupit do Síně slávy?

Je to zvláštní, ale především krásné. Mám díky tomu pocit, že všechno, co jsem dělala a dělám, má smysl. Jsem dojatá.

Na které období ve své kariéře nejraději vzpomínáte?

Strašně ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem amatérsky zpívala se skupinou Majestic. Byli jsme schopni každý týden nazkoušet dvě nové písničky. Ráda mám také období s kapelou Flamingo, především začátky s Petrem Němcem, se kterým jsme zpívali skvělé duety.

Mám ráda i písničky Jaroslava Wykrenta, texty Jiřiny Fikejzové, to všechno pro mě byly nové věci a mezník v mé kariéře, když jsem přestala zpívat anglicky a začala česky. Každá etapa měla a má něco do sebe. I tato.

Je ocenění akademiků pobídkou k další práci?

Své poslední album Stopy jsem sice vydala před čtyřmi měsíci, ale nyní už přemýšlím o tom, že příští rok vydám další. Mám ho v hlavě a doufám, že bude zajímavé.


Do síně slávy vstoupila Marie Rottrová

18. dubna 2010 v 17:19 Rok -2010-
17.4.2010

V pražské Incheba Aréně byli v sobotu večer vyhlášeni vítězové hudebních cen Anděl za uplynulý rok.

http://image.tn.nova.cz/media/images/440xX/Apr2010/618762.jpg

http://image.tn.nova.cz/media/images/440xX/Apr2010/618611.jpg


Do síně slávy vstoupila Marie Rottrová

Do Síně slávy byla za celoživotní přínos hudbě uvedena Marie Rottrová. "Jsem hrozně dojatá, ale nebrečím. Vážím si přízně, ocenění akademie," prohlásila osmašedesátiletá zpěvačka a poděkovala rodině, svým nejbližším, ale také všem autorům, vydavatelstvím a posluchačům, kteří chodí na její koncerty a kupují si její alba.

PODÍVEJTE SE:
Co pro Rottrovou znamená hudbaNejúspěšnějšími v Andělích...

18. dubna 2010 v 17:04 Rok -2010-
18.4.2010

Marie Rottrová - Ceny Anděl 2009
Do Síně slávy vstoupila Marie Rottrová. Pražská hala jí tleskala vstoje.

Druhou nenominovanou kategorii Síň slávy uvedl společně s opět převlečenou Terezu Pergnerovou organzátor Andělů Lešek Wronka. Novopečenou členkou Síně slávy je Marie Rottrová a u pomyslného vchodu do ní ji celá Incheba Arena uvítala potleskem vstoje. "Jsem hrozně dojatá, ale jsem tvrdej člověk a nebrečím," prohlásila Rottrová a při poděkování vyzdvihla jak svou rodinu, tak umělecké spolupracovníky při své dlouholeté kariéře.


Hudební Ceny Anděl 2009

18. dubna 2010 v 11:10 Rok -2010-
17.4.2010

Třinecká skupina Charlie Straight získala tři hudební ceny Anděl za rok 2009, mimo jiné za album roku. Zpěvákem roku je Tomáš Klus, nejlepší zpěvačkou byla zvolena Ewa Farna a skupinou roku Monkey Business. Rozhodli o tom členové Akademie populární hudby v přímém přenosu televize Nova. Do Síně slávy byla uvedena zpěvačka Marie Rottrová.

Osmašedesátiletou Rottrovou ocenilo publikum v Incheba aréně potleskem vstoje. "Jsem hrozně dojatá, děkuju vám. Ale jsem tvrdej člověk a nebrečím," poznamenala zpěvačka.

Marie Rottrová - Ceny Anděl 2009

Marie Rottrová zahořela pro politiku

18. dubna 2010 v 10:53 Rok -2010-
12.4. 2010

Politika je pro Marii Rottrovou běžné denní konverzační téma, sama se však do ní nehrne.
Politika je pro Marii Rottrovou běžné denní konverzační téma, sama se však do ní nehrne.

Koníčkem zpěvačky Marie Rottrové je sledování všeho, co se odehraje na naší politické scéně. Politika ji provází odmala. "Tatínek byl masarykovec a Čech s velkým "Č", který jezdil na sokolské slety, a přestože byl Ostravák, velmi miloval Prahu. Když jsem byla malá, u nás doma se ustavičně přetřásalo, co dělají komunisté, a tatínek si dlouho myslel, že naší zemi někdo nějak pomůže. Změny, která přišla v roce 1989, se bohužel už nedočkal."

Marie Rottrová v těchto letech poslouchala Svobodnou Evropu a společně s Pavlem Bobkem v roce 1989 při návštěvě ČR podepsala Několik vět. V té době byla vdaná v Německu a do ČR se vrátila v roce 1991. "Politika mě zajímat nepřestala. Denně čtu dvoje, někdy i troje noviny a práci politiků pečlivě sleduju." Protože však kvůli tomu často zažívá zklamání, dala postupně svým hlasem šanci už několika stranám, i když v zásadě je voličkou pravice.

"Nejsem fanouškem žádné strany, proto jsem nikdy nepřijala nabídku do předvolebních kampaní a stejně tak jsem odmítla i nabídku na post senátorky, kde bych spolu s funkcí dostala i asistentku a kdo ví co ještě. Chci totiž hlavně zpívat." Vyjmenovat jména ministrů není však pro zpěvačku žádný problém, ale prý musí stačit, že jde k volbám, a pak pečlivě sleduje, jak strana, jíž dala svůj hlas, plní své sliby. Komu dá hlas v nadcházejících volbách, je pro ni však oříšek, který zatím ještě nerozlouskla.


Marie Rottrová se místo do bruslí obula do hudby

18. dubna 2010 v 10:44 Rok -2010-
2.4.2010

Velké Meziříčí - Stálice české hudební scény přijede v doprovodu kapely Neřež do Velkého Meziříčí.

Marie Rottrová nechyběla ani na benefičním koncertě v pražské kapli Sacré Coeur při příležitosti desátého výročí založení nadačního fondu Kapka naděje, kterým vyvrcholil charitativní projekt Strom naděje a splněných přání.
Marie Rottrová nechyběla ani na benefičním koncertě v pražské kapli Sacré Coeur při příležitosti desátého výročí založení nadačního fondu Kapka naděje, kterým vyvrcholil charitativní projekt Strom naděje a splněných přání.

Fenomenální zpěvačka a první dáma českého soulu Marie Rottrová míří do Jupiter clubu. V doprovodu skupiny Neřež vystoupí ve Velkém Meziříčí v pátek 9. dubna po půl osmé večer. Vstupenky přijdou na 350 a 300 korun.

"V podstatě už jsou v prodeji jen ty levnější do zadních řad. Lístky za 350 korun jsou už vyprodané," informovala Zuzana Herodesová z programového oddělení Jupiter clubu.

Zájemci si svá místa ve velkém sále meziříčského kulturního zařízení mohou zamluvit telefonicky na 566 782 004 nebo 566 782 005. Rezervované lístky je třeba vyzvednout na programovém oddělení Jupiter clubu nejpozději dnes, jinak budou nabídnuty do volného prodeje.

Lhůta platí spíš pro Velkomeziříčské

"Když volá někdo z větší dálky, třeba ze Žďáru nebo z Třebíče, po domluvě si vstupenky může vyzvednout i přímo na místě. Dnešní lhůta platí spíše pro místní, kteří provedli rezervaci třeba před šesti týdny a zapomenou na to," vysvětlila Herodesová.

Marii Rottrovou jistě není třeba nikomu představovat. Kdo by neznal v jejím podání hity jako Kůň bílý, Lásko, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, Lásko, voníš deštěm, S tím bláznem si nic nezačínej a mnoho dalších.

Tato stálice české hudební scény se narodila 13. listopadu 1941 v Ostravě. "Jako malá jsem se neobešla bez bruslí, knížek a muziky. Můj dětský vzor byla krasobruslařka Jindra Kramperová a kvůli ní jsem trávila hodně času na bruslích," vzpomínala před časem královna českého soulu pro Deník.

Zatím poslední deska, Stopy, vyšla Marii Rottrové 9. listopadu 2009 u vydavatelství Universal Music.

Pilotní skladbou tohoto alba je písnička od Zuzany Navarové s názvem Žaluzie. Kromě této autorky přispěli na poslední album také například Zdeněk Vřešťál, Jarek Nohavica, Filip Benešovský a další.


Svůdné a erotické vlnění Marie Rottrové!

5. dubna 2010 v 16:00 Rok -2010-
4.4.2010

Marie Rottrová dobře věděla, jak si svým půvabem podmanit publikum!
Marie Rottrová dobře věděla, jak si svým půvabem podmanit publikum!

Ostravská rodačka Marie Rottrová (69) byla a je velmi půvabnou dámou a my jsme pro vás dnes vylovili video z jejích opravdu šťavnatých dob!


Svižná píseň Skořápky ořechů pochází z roku 1983 a doteď je jedním z nejhranějších evergreenů českých rádií. Marie ji nazpívala pro své album s příznačným ,,vztahovým" názvem Já a Ty. Sama zpěvačka pak nikdy neopomene Skořápky přidat na svých koncertech i v současnosti, protože ví, že diváci by jí opomenutí tohoto šlágru asi neodpustili!

V samotném klipu lze vidět obrovskou radost z rytmu, jakou měla Rottrová při jeho natáčení. Její pohyby působí opravdu svůdně a ladně, bohužel ani Marušce se však nevyhnul onen tolik rozšířený a oblíbený fenomén 80. let neboli spálená trvalá. To ale celkově vzato krasavici příliš neuškodilo a na rozdíl od jiných dam se se svým údělem porvala se ctí.

Když k tomu přičteme její zvonivý dívčí hlásek, je zaděláno na živoucí legendu české pop-music.