Únor 2010

Zpěvačka Marie Rottrová: Chlapa má plné zuby!

14. února 2010 v 13:41 Rok -2010-
14.2.2010

Kliknutím zavřete okno
Marie Rottrová si vyrazila na párty bez svého přítele. Potřebuje si od něj odpočinout.

Zpěvačka Marie Rottrová (67) se ve společnosti zcela nečekaně objevila bez svého partnera, bohatého podnikatele Milana Říhy (51). Rozešli se snad?

"Žena si taky potřebuje odpočinout od chlapa," překvapila nás nejdřív tajemná zpěvačka. Pak ale hned dodala. "Dorazila jsem s kamarádkou, udělaly jsme si dámskou jízdu," smála se Rottrová, která vedle nového partnera omládla o dobrých deset let. Její o šestnáct let mladší muž jí dlouho nadbíhal a uháněl, až se mu to nakonec povedlo. I tak je ale Rottrová ve vztahu velmi opatrná. Další nepovedené manželství a rozvod už by asi nezvládla. "Bojím se o naši lásku, protože je až moc krásná," přiznala Rottrová.

Kliknutím zavřete okno
Marie Rottrová a Milan Říha

---Zdroj-Aha---

Marie Rottrová: Stopy

14. února 2010 v 13:33 Rok -2010-
10.02.2010

Marie Rottrová: Stopy

Přestože "ostravská Lady soul" Marie Rottrová posledních osm let nevydala žádnou studiovou nahrávku, nezmizela z hudební scény, absolvuje řadu vystoupení o její písně je stále velký zájem. Kompilaci Všechno nejlepší vydala už v roce 2003, ale ještě předloni se jí prodalo téměř 9000 kusů. O to sympatičtější je fakt, že nežije jen z úspěšné minulosti, ale přichází s novou deskou. A s jakou!

Rottrová se vždy uměla obklopit šikovnými spolupracovníky, a tenhle čich na lidi, kteří se umí trefit do její barvy hlasu a solidní (ne však nudné) image, jí zůstal dodnes. Přestože na albu najdeme rozmanité autory, od Filipa Benešovského ze skupiny Neřež, přes kanadského písničkáře Blaira Packhama až třeba po Daniela Hádla, působí celá nahrávka velmi jednolitě. Ozdobou je písnička zesnulé Zuzany Navarové Žaluzie a určitou životně-bilanční atmosféru potvrzuje skutečnost, že na albu se podílel také Rottrové první manžel Vlastimil Kučaj a jeho producentem je jejich syn Vít Rotter. Pecku typu Lásko, voníš deštěm nečekejte, ale nezaměnitelný Rottrové hlas opět vnímé posluchače zasáhne přesně do srdce.

Zlatý hřeb: Žaluzie, Nebyla to láska, Stín v záclonách
Zní to jako: vkusná zpěvačka, které uvěří i čtyři z pěti cyniků