Listopad 2009

Marie Rottrová: Prý jsem Sting v sukních

28. listopadu 2009 v 18:44 Rok -2009-
27.11.2009

Marie Rottrová

Teplice, Ústí nad Labem /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Koncert Marie Rottrové a Pavla Bobka se odehrál ve středu v Krušnohorském divadle Teplice. "Publikum uslyší moji novou písničku Žaluzie z nové desky Stopy, kterou jsem vydala po osmi letech," řekla před vystoupením Marie Rottrová. "Samozřejmě zazpíváme s Pavlem i duet S tím bláznem si nic nezačínej. Nedat ho, lidi by nám to nikdy neodpustili," tvrdila na úvod delšího rozhovoru. "Ale nebude to ještě vánoční koncert. Ty mě čekají vzápětí, třeba v ústeckém divadle jej mám už v pátek 4. prosince i s Pavlem Bobkem."

Nedávno jste v Praze křtila nové CD Stopy. Co vás na něm nejvíce těší?
Že je vůbec na světě.

Publikum jste na novou desku nechala čekat 8 let. Proč tak dlouho?
Já jsem to nechala plynout, ale bylo to zbytečně dlouho. Dnes už to vím, ale třeba to je načasované správně.

Právě vydávají či vydaly nová CD Ewa Farna, Aneta Langerová, Petra Janů, Věra Špinarová, Helena Vondráčková, Lucie Bílá… Jako byste si všechny řekly, domluvily se…
Ano, je jich právě na trhu strašně moc, a to je chyba. Ale že to tak bude - to jsem opravdu netušila.

První hit z vaší desky, písnička Žaluzie, má text od zesnulé zpěvačky Zuzany Navarové. Je to poprvé, co zpíváte její slova?
Ne ne. Mě už před osmi lety, když jsem vydávala CD Podívej, které produkovali právě Vítek Sázavský se Zdeňkem Vřešťálem (zakládající členové skupiny Nerez - pozn.red.), mi Zuzana Navarová nabídla své dvě autorské písničky. Já jsem je pak také na album Podívej natočila a jsou moc pěkné.

Žaluzie také psala přímo pro vás?
Asi ano. Před šesti lety - to bylo asi půl roku před tím, než zemřela - mi dala tuhle písničku a říkala: "Až budeš točit album, tady ji máš ode mě." Tak jsem ji natočila… Ale celá písnička je její, nejen text. A je v ní taková předzvěst, možná toho, co se později stane. Co se stalo (řekla posmutněle).

Jezdíte se skupinou Neřež koncerty Pocta na Zuzaně Navarové. Zpíváte na nich od Zuzany všechny tři písničky, které vám napsala?
Ne. V první polovině hrají Neřež s Klárou Vytiskovou - ta zpívá Zuzaniny písničky z časů Nerezu. Pak přijdu na jeviště já, zpívám svůj koncert a na závěr přidáme se Zdeňkem Vřešťálem písničku Zuzany Já s tebou žít nebudu.

Prozradíte pěkný zážitek z vystoupení, věnovaných Zuzaně?
S Poctou Zuzany Navarové jsme už skončili, na náš velký koncert v Brně v Janáčkově divadle přišlo jedenáct set lidí. Byl nádherný. Zuzanka by letos měla padesát roků, proto jsme to slavili právě těmi koncerty. Bylo to pěkné a příjemné a lidi hodně kupovali její cédéčka. Zdeněk Vřešťál totiž vydal CD Pocta Zuzaně Navarové, na kterém také zpívám.

Jste šťastná?
Ano, jsem moc šťastná, jak se to povedlo. A také proto, že mám i na svém cédéčku stopu Zuzany Navarové. Ale teď už je konec sezony, začínám s vánočními koncerty. Jeden máme také v Ústí nad Labem v divadle, zazpíváme tam spolu s Pavlem Bobkem.

Na desce Stopy jsou i převzaté skladby, mají autora s anglickým jménem. Náladou mi trochu připomínají 60. léta…
To jsou písničky současné, jejich autor je kamarád mého syna Martina Kučaje, který žije v Torontu. Je to písničkář a folkový zpěvák, který hraje po klubech a své cédéčko prodává na koncertech. Na jednom jsem byla, CD si koupila a moc se mi tam jedna písnička líbila. A on mi říkal: "Pošlu nějaké písničky, které by se vám mohly líbit." Poslal jich osm a dvě - Velkou cestu rájem (Funny How) a Film (Boxing Day) - jsem si vybrala pro CD. Jsou super, miluju je.

Dá se říci, že na vaší nové desce pracoval celý rodinný tým?
Rodinný tým? Ne, jen můj syn Vít Rotter dělal producenta - to je všechno.

Říkáte to příliš skromně, myslím…
On už mi ale Vítek produkoval páté cédéčko…

Na desce máte i texty od Jarka Nohavici. Prozraďte - jak si zpěvačka říká ostravskému písničkářskému bardovi o texty?
To jsou dvě starší písničky. Napsal je první manžel Vlastík Kučaj, který už je dvanáct let po smrti. Říkali jsme si "Jaká škoda, že už nenapíše žádné nové písničky." Pak jsme se ale podívali do archivu a zajásali jsme. On tenkrát dělal hodně písničky s Jarkem Nohavicou a s Jardou Wykrentem… Tak jsme dvě s Jarkem vybrali, obě už z 80. let. Stín v záclonách a Čaj o páté.

Co říká vaše album, nazvané podle stejnojmenné písničky, o dnešní Marii Rottrové? Že je v pohodě, šťastná a spokojená?
Ano, myslím, že ta deska je taková. Dokonce mi jeden novinář říkal, že to na něj působí, jako že jsem "český Sting v sukních". Že v něm album Stopy vyvolává stejně klidný dojem, stejně příjemné pocity, jako Stingovy písničky. Ta deska je zkrátka odraz mého současného vkusu.

A jak byste tedy sama popsala svůj současný styl?
Zpívám takové folkrockové balady. Je zvláštní, na jaké lodi jsem se ocitla, ale mě to moc baví.

Na koncertech zatím zpíváte z novinky jen Žaluzie. Kdy se lidé dočkají i dalších nových skladeb živě?
Po Žaluziích udělám ještě Film právě od kanadského písničkáře Blaira Packhama, kterou otextoval Zdeněk Vřešťál. A ještě se těším na duet Stopy, který zpívám na desce s Petrem Němcem. To byl můj původní pěvecký partner ve skupině Flamingo. Na koncertech ho ale se mnou bude zpívat Filip Benešovský, můj současný baskytarista a autor tohoto duetu.

Nyní chodíte na hodiny angličtiny. To byste začala zpívat soulové hity tak, jak je to dnes opět moderní?
Angličtinu piluji proto, že mám v Kanadě vnuka a snachu a ta nemluví česky. Chci tedy mluvit anglicky, abychom se lépe domluvily. Ale že natočím desku se soulovými písničkami, o tom už jsem také uvažovala.


Stars: Marie Rottrová

28. listopadu 2009 v 18:26 Aktuálně

Marie Rottrová patří mezi stálice naší hudební scény a my jsme měli možnost si s ní na křtu jejího nového alba popovídat. A to nejen o nových písničkách, ale i o soukromí. Zpěvačka, mimo jiné, prozradila, jak se jí žije s mladším partnerem.

Rozhovor s Marií naleznete -ZDE-


Marie Rottrová hýří optimismem

28. listopadu 2009 v 18:16 Rok -2009-
27.11.2009

Na návštěvu k Impulsovým dnes přišla posnídat Marie Rottrová. Ve velmi příjemném rozhovoru také představila své nové album "Stopy" a z něho jsme si pouštěli ukázku písničky "Žaluzie".

Máte na oknech žaluzie?
"Ano."

Těšila jste se na nové album?
"Moc."

Co ráno snídáte?
"Většinou chleba s domácím džemem a dobrou kávu."

Vedle koho se probouzíte?
"Vedle muže."

Máte domácí zvíře?
"Už ne."

V kolik se probouzíte?
"Po šesté."

Není vám smutno po Divadélku pod věží?
"Ne, není."

Co říkáte tomu, že je Ostrava konečně spojená dálnicí se zbytkem republiky?
"Hurá, jupí."

Kde teď žijete?
"Žiju v Kolovratech u Prahy."

Pouštíte si v autě svoji muziku.
"Jenom, když se učím v autě svoji novou písničku, tak si ji během jízdy opakuji. Jinak si pouštím jinou muziku."

Kamarádíte se dobře a důvěrně s nějakou jinou českou zpěvačkou?
"Ani ne."

Používáte e-mail a pracujete na počítači? "Ano, používám a pracuji na počítači."
Jak se stane, že zpěvačka takového formátu, jako jste vy, si dá 8 let pauzu, a pak se zase vrátí s novým albem plným krásných písniček?
"Mezi alby je vždycky nějaká pauza. Ta moje byla příliš dlouhá, to je pravda, protože jsem prostě to nechala tak plynou a různě jsem vybírala písničky a dávala do šuplíku, zase vyhazovala, zase přibírala nové. A tak jsem to eliminovala, až vzniklo toto nové mé album, které se jmenuje "Stopy".

Slyšel jsem, že jednu písničku na tomto albu vám psala Zuzana Navarová - písnička se jmenuje "Žaluzie".
"Ano, ona mi tuto písničku věnovala před 6 lety, krátce před tím, než zemřela. Ta písnička je taková smutnější a nostalgická, ale snažili jsme se tomu dát latinsko-americký rytmus a tak hezky plyne prostorem. Já teda ji miluju."

Když už jsme začali hovořit o životě, byla jste v životě vždycky šťastná nebo jste musela hodně bojovat?
"Člověk neprožívá štěstí 24 hodin denně, ale já jsem typ optimistického člověka, a v podstatě se ráno budím s veselou náladou, a máloco mi ji přes den zkazí. A když už, tak se z toho dokážu rychle zvednout, oklepat a jít optimisticky dál."

Co vztah k vašemu rodnému kraji?
"Tak já jsem Ostravačka každým coulem, občas mně i v okolí řeknou "hele, teď jsi mluvila krátce". Takže vztah k Ostravě určitě mám, a vlastně k celému tomu kraji a ráda jezdím do Beskyd. Do Ostravy jezdím často vystupovat, a vždy se tam těším. Ostrava si myslím není zapadákov. Vždycky tam vyrůstala určitá kulturní generace, zrodila se tam a je tam spousta kapel, je tam konzervatoř, která produkuje dobré muzikanty a zpěváky. Je to takový drsnější kraj, drsnější lidi, kteří vám na rovinu řeknou, co si myslí, i když to někdy může znít neomaleně, ale je to většinou upřímné. Dělá se tam dobrá muzika a dobré divadlo."

Jak jste trávila rok 1989?
"Já jsem v té době žila ve Stuttgartu. Musím říct, že jsem denně poslouchala Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky. Signál byl velice špatný, hodně rušený, nicméně jsem se dozvídala úplně všechno o dění u nás doma, v tehdejší ČSSR. A 20. listopadu 1989 jsme přijeli s manželem do Prahy a účastnila jsem se krásné veliké demonstrace na Václavském náměstí."

Marie Rottrová - album Stopy (2009)


Marie Rottrová
Náměsíčná laň
Velká cesta rájem
Žaluzie
Nebyla to láska
Medonosná
Film
Stopy
Stín v záclonách
Rosalie
Čaje o páté

Celý rozhovor Impulsových s Marií Rottrovou si můžete poslechnout ze zvukového záznamu.
Více informací o Marii Rottrové se také můžete dozvědět na muzika.impuls.cz.
Marii Rottrovou můžete také vidět živě na koncertech - jejich přehled naleznete na oficiálním webu Marie Rottrové

http://img.impuls.cz/-thumb/50398_590x350x75.jpg

http://img.impuls.cz/-thumb/50399_590x350x75.jpg

http://img.impuls.cz/-thumb/50397_590x350x75.jpg

http://img.impuls.cz/-thumb/50396_590x350x75.jpg


Módní policie: Elegantní Rottrová

28. listopadu 2009 v 17:46 Časopisy
Nestárnoucí Maruška Rottrová představila své nové CD v klubu Radost FX.


Rottrovou doprovodí Septet plus a Bobek

28. listopadu 2009 v 17:39 Rok -2009-
26.11.2009

HAVLÍČKŮV BROD

Marie Rottrová s hostem Pavlem Bobkem bude zpívat příští středu v Havlíčkově Brodě. Při jejím koncertu, který začne v 19.00 v kulturním domě Ostrov, ji doprovodí Septet plus Dalibora Kaprase. Lístky na evergreeny Marie Rottrové se podle pořadatelů dobře prodávají, proto radí dalším zájemcům, aby si je zajistili včas. Stojí 350 korun.

---Zdroj---

Marie Rottrová: Dala práci synovi

23. listopadu 2009 v 19:33 Rok -2009-
23.11.2009

Zpěvačka Marie Rottrová konečně po dlouhé době vydala nové CD. Album s názvem Stopy ale dalo práci i jejímu synovi Vítu Rotterovi. Ten je sice manažerem formace Těžkej Pokondr, kariéra této dvojice ale rychle upadá a tak Rotter může své mamince poděkovat za post producenta jejího nového alba a co víc, také za pozici jejího manažera. Rottrová se se svým synem ukázala i na křtu desky Stopy, kam nepřijel její druhý syn Martin. Ten se totiž v devadesátých letech pokoušel o kariéru zpěváka, po neúspěchu ale odjel do Kanady, kde údajně skládá hudbu k reklamám a dětským seriálům.

Marie Rottrová
Lucie Vondráčková, Marie Rottrová
Marie Rottrová s přítelem Milanem Říhou
Marie Rottrová, Vít Rotter
Marie Rottrová s přítelem Milanem Říhou, Vít Rotter
---Zdroj-iHot.cz------

Nově vydané Stopy jsou pro Rottrovou ta pravá deska

23. listopadu 2009 v 19:16 Rok -2009-
22.11.2009

Vkusné, uměřené, důstojné. Nová deska Marie Rottrové nevybočuje z představ, které si o zpěvačce utvořila řada jejích posluchačů. Křehčí popfolkový zvuk alba přenesl větší důraz na texty, mezi nimiž si Rottrová uměla vždy dobře vybírat.

Marie Rottrová vydala album Stopy. Nahrávka je k dostání za 329 korun.
Marie Rottrová vydala album Stopy. Nahrávka je k dostání za 329 korun.

Album Stopy není výjimkou. Milostná písnička Žaluzie od Zuzany Navarové má až pohádkově poetický rozměr, přitažlivou i jemnou melodii, ve které se odráží chvění latinských rytmů, je velkou perlou alba. Rottrová ji zpívá suverénně, svěžím hlasem, dává nahrávce až magickou náladu.

V písni Nebyla to láska zpěvačka zdůrazní výborný cit pro rytmus, kterým potvrdí své legendární přízvisko Lady soul. Vlastně je zajímavé, že klíčové texty napsaly ženy včetně Pavlíny Jíšové (Náměsíčná laň), Navarové či Pavly Milcové (Medonosná), které "zařídily" mírný posun alba k folku.

Hana Sorrosová, spoluautorka titulní balady Stopy, se vkusně trefila spíš do minulosti, rozuměj do všeobecně zažitého pěveckého profilu Marie Rottrové. Není to chyba. Stopy, zdařilý duet Marie Rottrové s Petrem Němcem, dávají desce jakousi pojistku tradice. Včetně dvou skladeb s texty Jaromíra Nohavici.

Hudební doprovod je usazený, příliš nevyniká, ale ani nepřekáží zpěvu Marie Rottrové. Zpěvačka si vybrala velmi dobré písně, které nepotřebovaly okatá aranžmá. Zvláště když znakem alba je vnitřní křehkost, vyváženost a hudební prostota. A takhle, s hlasem Marie Rottrové, který se příjemně poslouchá ve zralých i svěžích barvách a na kterém záleží především, vyznívají písně nejpřirozeněji.

Marie Rottrová: Stopy
CD 36:56 min., cena 329 korun
Hodnocení MF DNES: 70 %


Snad jsem zanechala nějakou stopu, doufá Marie Rottrová

21. listopadu 2009 v 11:11 Rok -2009-
21.11.2009

Hvězdou trvalého svitu se dá nazvat někdejší první dáma ostravského soulu Marie Rottrová. Zpívá dál, aniž se kolem ní vířil prach jednodenních senzací.

Marie Rottrová vydala album Stopy. Nahrávka je k dostání za 329 korun.

Marie Rottrová nespěchá, své postavení na hudební scéně si užívá. Desku Stopy, na kterou vybrala i píseň od Zuzany Navarové, vydává až po osmi letech. "Jsem liknavá. Stále jsem nahrávání odsouvala. Já potřebuju, aby mě někdo pobízel. Když se to nestalo, odpočívala jsem," říká.

Mezi vašimi autory je i Jaromír Nohavica. Písně s jeho texty Čaj o páté nebo Stín v záclonách jsou staršího data?
Ano. Hudbu složil můj bývalý muž, už zesnulý Vlastimil Kučaj. Škoda, že už mi nic nenapíše. Podívali jsme se do archivu a natočili jsme znovu dvě jeho písničky, které Nohavica otextoval.

Tehdy na přelomu 70. a 80. let jste žila v Ostravě. Kolik takových písní ještě máte?
Jarek Nohavica mi napsal čtyřiadvacet textů, některé vznikly na muziku našeho tehdejšího baskytaristy Jirky Urbánka. To bylo ještě v době, kdy Nohavica nejezdil jako sólový písničkář. Zpívala jsem hodně jeho písniček.

Nejslavnější je Lásko voníš deštěm z roku 1980. Uvažujete, že byste ještě využila věci z té ostravské zásoby?
Možná by se daly zařadit na nějaké album dosud nevydaných písniček.

Třeba Rottrová zpívá Nohavicu?
Nevím, ale i to je možné.

Jak jste se dostala k písni Žaluzie od Zuzany Navarové?
Před šesti lety mi dala demosnímek. Věděla jsem, že až budu točit cédéčko, mám potřebnou písničku. Občas jsem si ji pustila a moc se mi líbí. Původně jsem myslela, že nové album bude popovější. Ale chtěla jsem tam zařadit i píseň Náměsíčná laň, kterou mám od folkové zpěvačky Pavlíny Jíšové. Tři takové skladby nakonec určily náladu desky, která je komornější v aranžmá, ve všem. Ale mám písničky ještě na další album, které bude asi popovější, písničky dostanou bohatší aranžmá.

Název novinky Stopy jste vybrala podle písničky?
Název odkazuje na písničku, ale navíc může mít víc významů. Stopy po Zuzaně Navarové nebo Vlastíkovi Kučajovi, snad i já jsem zanechala nějakou stopu.

V roce 1971 jste byla třetí ve Zlatém slavíku, na vyšší místo jste nikdy nedosáhla. Jak jste si to vysvětlovala?
Asi jsem nebyla zpěvačka pro úplně nejširší publikum. A hlasování se od toho odráží. Nehledě na různé aféry s odesílanými hlasy. Kdysi mi manažer jednoho českého zpěváka řekl: "Proč pro tebe Miloš Zapletal taky něco neudělá?" Zapletal byl můj manažer. A já jsem říkala: "Protože to nechceme, my tohle neděláme." I tak se kdysi bojovalo o zlatého slavíka.

Marie Rottrová vydala DVD

Vaše pojetí popu nebylo agresivní, nedrala jste se do nějakého pelotonu?
Nikam jsem se nedrala, nejsem žádná štika. A ono se to vyplatilo. Mám všechny koncerty vyprodané. Měla jsem krásný koncert v bratislavském sále Istropolis, přišlo patnáct set lidí. Dorazil i Petr Němec, zpívali jsme soulové duety. Písničkář Jaroslav Wykrent přijel jako host. Bylo to úžasné.

U muziky zůstal také váš syn Martin Kučaj. Dává vám o sobě zprávy?
Samozřejmě. Je v Kanadě a daří se mu dobře. Dělá muziku k dětským televizním seriálům, právě pracuje na svém projektu s mladou kanadskou zpěvačkou. Prosadil se za dva roky, uspěl ve dvou konkurzech. Produkce dětských seriálů ho má ráda. Píše rockovou muziku, kterou dělal i tady, a jim se to líbí. Jen nedávno se trochu naštval - japonská firma, která dělá Pokémony a podobné seriály a sídlí v Torontu, po něm chtěla, aby hudba byla trochu japonštější (smích).
Marie Rottrová
Napsal by něco pro vás?
Nejsem si jistá. Má jiné cítění, líbí se mu britský rock. Spíš by mi něco napsal druhý syn Vítek, který dělal s kapelou Buty. Písničku Pozemskej ráj, kterou dali dohromady s Radkem Pastrňákem, jsem si vybrala už dřív a otextovala si ji. Vítek je spíš písničkářsky založený. Víte, dříve jsem folk neposlouchala, nyní je mi víc blízký. Zpívám Jíšovou, Vřešťála, Navarovou.

V začátcích jste zpívala anglicky. Neměla jste chuť se k angličtině vrátit, když publikum ji docela přijímá?
To je pravda, ale proč bych měla zpívat pro své publikum anglicky? Nechci za každou cenu dělat něco moderního nebo mít v nahrávce rytmus tuc tuc. Nepotřebuju to. Vlastně to ani nemám moc ráda. Skoro dvacet let jsem jezdila s Flamingem, byla to skvělá kapela. Ale potřebuju také nějaké zklidnění.

Jaké jsou vánoční koncerty ve vašem podání?
Hraje kapela Septet Plus s pěti dechovými nástroji, kterou řídí Dalibor Kapras. V sestavě máme i dvě vokalistky i dětský pěvecký sbor, který zpívá směs koled. Tentokrát budu mít hosta Pavla Bobka. Dlouho jsme spolu nedělali. V 80. letech jsme spolu nahráli duet S tím bláznem si nic nezačínej. Zazpíváme jej i nyní, to by nám posluchači neodpustili.

Marek Eben, Marie Rottrová

Pavel Bobek a Marie Rottrová
Pavel Bobek a Marie Rottrová


Marie Rottrová: Chci milence, ne manžela!

21. listopadu 2009 v 10:53 Rok -2009-
21.11.2009


Marie Rottrová (67) vydala konečně po 8 letech odmlky nové album Stopy a při jeho křtu všechny ohromila, jak vypadá fantasticky. Blesku pak svěřila, že svého milence za manžela nechce!

"Člověk vypadá tak, jak se cítí. A já jsem spokojená, šťastná a veselá. Žádné plastiky," řekla Blesku a vzápětí dodala: "Mám doma mladého chlapa, tím to je." Přesto svatbu odmítá. Proč?

"S Milanem jsme se dohodli, že se brát nebudeme. Takhle nám to vyhovuje," vysvětlila Rottrová své úmysly s Milanem Říhou (51). Žít na psí knížku podle ní není tak svazující. Přestože je Marie o 16 let starší, než její přítel, znát to není. "Mám to v genech po rodičích. Navíc se snažím hodně spát, jíst střídmě, pít střídmě," popisuje Marie, která si s gustem dopřeje i vepřový bůček nebo škvarkové sádlo. "To miluju a vůbec si to neodříkám," přiznává. Tvrdému alkoholu se prý raději vyhýbá, ale k večeři si s přítelem velice ráda dá dobré víno.

"Od Nového roku začnu zase pilně cvičit," dala si úkol ještě Rottrová. Zlomený kotník je prý už v naprostém pořádku, tak může zpěvačka dát svému tělu zase pořádně zabrat. "Dokonce už mohu nosit podpatky a roztančit to na parketu," chlubí se Rottrová, kterou teď čeká šňůra vánočních koncertů. V Praze vystupuje 19. prosince. Za nové CD Marie prý také vděčí partnerovi. "Já nikdy nikam nespěchám. Jsem teď, co jsme s Milanem spolu, ale mnohem radostnější, tak člověka práce těší," konstatuje Rottrová, která s partnerem letos stráví už třetí Vánoce.

Marii Rottrové roky vůbec neubraly na půvabu

Přítel Milan Říha je z Marie nadšený


Marie Rottrová: Za Landovského mě komunisti pokárali

21. listopadu 2009 v 10:46 Rok -2009-
20.11.2009

Zavřít
Zpěvačka Marie Rottrová byla hostem on-line deníku TÝDEN.CZ a odpovídala na otázky čtenářů. Rodačka z Ostravy vydala před pár dny novou desku s názvem Stopy s autorskými písničkami Zuzany Navarové, Zdeňka Vřešťála či Jaromíra Nohavici.

Jeden z fanoušků Marie Rottrové se na chatu chtěl u svého dotazu například vrátit do minulosti. Zeptal se, jak zpěvačka vzpomíná na chvíli, kdy na jeden z koncertů pozvala v nepřejícím komunistickém režimu herce Pavla Landovského, aby s ní zazpíval písničku Zatracenej čáp. "Pikantní bylo, když jsme tu písničku zpívali v Ostravě, na výročním koncertu Flaminga, Pavel měl tenkrát zakázanou mimodivadelní činnost a já ho naschvál pozvala. Na KV KSČ bylo pozdvižení, a hlavně pokárání," odpověděla Marie Rottrová. V chatu také prozradila, že její vnukové poslouchají rockové kapely ze šedesátých a sedmdesátých let.

ODPOVĚDI MARIE ROTTROVÉ ČTĚTE ZDE

Osmašedesátiletá stálice pěveckého nebe byla v on-line rozhovoru u jedné otázky titulována "paní zpěvačka české hudby" a v souvislosti s tímto dotazem jí byla položena otázka, zda se někdy dívá na Youtube, kde má díky svým fanouškům spoustu klipů. "Někdy se tam podívám, ale ani nevím, že to tam dávají fanoušci. Díky, přátelé," reagovala Marie Rottrová.

Další otázka byla trochu ze světa pohádek. Kdyby prý měla zpěvačka kouzelný proutek a mohla vrátit čas, aby mohla cokoliv ve svém životě změnit, co by to bylo. "Nevím, myslím, že i kdybych něco změnila, udělala bych zase jiné chyby. Ale některé se dají naštěstí napravit," svěřila se.