Zájem mužů neutuchá

5. září 2009 v 21:27 |  Rok -2006-
(31/2006)
Marie Rottrová (64) si sice užívá role šťastné babičky, ale věk si nijak nepřipouští. Zároveň se může spolehnout na přízeň svých fanoušků. Ani po 40 letech, po která patří ke stálicím české popmusic, zájem jejích obdivovatelů totiž neutuchá.

Populární zpěvačku, které se pro její eleganci i vkus také říká Lady Soul, jsme zastihli, jak balí kufry. "Odjíždíme zítra s rodinou na dovolenou do Toskánska. Objevili jsme nádherné místo, odkud vyrážíme na výlety na kolech i do blízkých měst. Natolik nás nadchlo, hlavně místní lidé a fantastická kuchyně, že tam jedeme už počtvrté," říká nadšeně Marie Rottrová. Její prázdninovou posádku tvoří mladší syn Vítek (40), jeho žena a vnuci Bruno a Max.
Není ovšem zcela obvyklé, aby babička jezdila s mladými na prázdniny. Někdy bývá obviňovaná, že jim do všeho mluví, proto nám to nedalo, abychom se nezeptali:

Jak se vlastně cítíte v roli tchyně?
Velmi dobře. Se snachou si opravdu vyhovujeme a nejen v létě. Vytvořily jsme si kamarádský vztah, podnikáme spolu nejrůznější věci, často se vidíme, například nyní i dvakrát týdně na angličtině. Hodně se při tom nasmějeme.

Využívá vás také, abyste pohlídala vnoučata?
Samozřejmě hlídám, a jak ráda. Především kvůli nim jsem nechala na zahradě vybudovat bazén. Teď přes léto moc nepracuji, odpočívám, a jak to jde, věnuji se klukům. Také jim strašně ráda vařím. Já totiž vaření miluju. Umím v podstatě každé jídlo, a když objevím nějakou novinku, tak se ji rychle naučím. Opravdu jsem nejšťastnější, když si opásám zástěru a postavím se k plotně. Baví mě to i o dovolené. Bruno s Maxíkem italskou kuchyni zase tolik nemusejí, tak jim udělám třeba palačinky nebo kuřátko na smetaně s noky.

Mluvíte s láskou o vaření, ale na vaší postavě to není vůbec znát. Kolik vlastně vážíte?
Pětapadesát kilo a něco.

Tak to by vám mohla závidět leckterá mladá holka… Je za tím hodně odříkání a tvrdé práce?
Od začátku letošního roku jsem začala chodit na masáže a také dvakrát týdně do posilovny. Mám šikovného trenéra, který mi připravil sestavu takříkajíc na míru. Zaměřujeme se hlavně na posilování zádového svalstva, aby člověk nebyl ochablý. Také hodně plavu, několik bazénů denně, hlavně teď přes léto, kdy jsem v těch vedrech posilovnu odpískala.

Myslíte si, že se mučení na strojích nějak odrazilo na vaší postavě?
Stoprocentně. Jsem v daleko lepší kondici, i v psychické. Před pěti lety jsem prodělala dost závažnou nemoc, klíšťovou encefalitidu, a pak jsem vůbec nemohla přibrat. Nebylo mi dobře, nechutnalo mi jíst. Musím říct, že to cvičení je úžasná věc, změnil se mi i metabolismus. Přibrala jsem teď pár kil a cítím se bezvadně.

Díky čemu ještě se udržujete v dobré psychické kondici?
Prostě se nenechám jen tak rozhodit. Jsem optimista a beru si ze všeho to lepší. Pořád jsem dobře naladěná, umím si užívat každodenní drobnosti.

A co hudba? Jakou třeba posloucháte, když jezdíte dlouhé štreky do rodné Ostravy?
Buty, Chrise Reu, Paula Anku… Ale doma mám ráda klid.

Který z vašich hitů vyžadují fanoušci na koncertech nejčastěji?
Myslím si, že hodně oblíbené jsou Lásko voníš dešťem a Ten vůz už jel. Při nich lidé plácají už při předehře.

Víme, že máte stále spoustu obdivovatelů mezi muži, kteří vám vytrvale posílají dopisy. Jsou v nich i nabídky k sňatku?
To ne, ale nabídky k bližšímu vztahu nejsou výjimkou. Dopisů chodí opravdu spousta. Muži se v nich vyznávají nejčastěji ze svého obdivu.

Je momentálně nějaký muž po vašem boku?
Ano, mám přítele, ale víc neřeknu. (smích)

Letos jste vyhrála celostátní rozhlasovou anketu O šarmantní osobnost roku. Lichotí vám to?
Určitě, ale beru to s rezervou.

Jak vidíte šarmantní ženskou svýma očima?
Třeba Veronika Žilková nebo Aňa Geislerová, které jsou přirozené, na nic si nehrajou, říkají, co si myslí, a ani příliš nehledí, jaký to bude mít dopad. Samozřejmě že šarm souvisí i se vzhledem a stylem oblékání. Tam jsem se vždy držela umírněnosti a střídmosti.

Určitě byste vnesla šarm, eleganci i střídmý vkus do naší politiky. Proč jste nakonec nekandidovala do Senátu, přestože to bylo už na spadnutí?
Musím říct, že bych ráda pracovala v Senátu, ale nakonec jsem se rozhodla, že do politiky ještě nevstoupím. Nemohu dělat dvě věci najednou. Na letošní podzim jsem naplánovala na podzim retroturné po celé republice, budeme totiž slavit s moji bývalou ostravskou kapelou Flamingo čtyřicetiny. Je to zároveň výročí mé pěvecké kariéry. Ale rozhodně jsem neřekla, pokud jde o politiku, poslední slovo.

Máte ještě nějaká další překvapení kromě toho, že plánujete vstup do politiky?
Přemýšlím o kariéře producentky. Moc by mě bavilo produkovat desky třeba nějaké mladé zpěvačce, jejíž vkus se shoduje s mým. Kolikrát slyším úžasnou písničku, která se ovšem ke mně nehodí, a říkám si: "To by bylo dobré pro někoho jiného."

Marie Rottrová (64)
Rodačka z Ostravy, její otec byl varhaník a matka operetní zpěvačka. Ve druhé polovině 60. let začínala vystupovat na čajích o páté, v různých soutěžích a její pozdější spolupráce se skupinou Flamingo vydržela 20 let. K prvním hitům patří Kůň bílý, postupně následovaly další: Markétko, Řeka lásky, To mám tak ráda, Lásko, slavný duet s Pavlem Bobkem S tím bláznem si nic nezačínej… Od roku 1981 měla vlastní televizní pořad Divadélko pod věží. Marie Rottrová byla dvakrát vdaná, z prvního manželství má syny Martina (42, žije v Kanadě) a Víta (40), jenž produkuje její desky a zařizuje koncerty. Již 11 let žije ve svém domku v Kolovratech u Prahy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.