Proč ji vyděsily esemesky

5. září 2009 v 21:19 |  Rok -2005-
(12/2005)
"Mám štěstí, že když jsem byla mladá, nevycházel u nás žádný bulvár," směje se Marie Rottrová (63). "On by se možná tehdy nějaký skandálek našel," přiznává s klidným vědomím, že už je stejně vše promlčeno a převálcováno plynoucím časem.

Jen těžko si lze představit tuto noblesní paní Zpěvačku naháněnou paparazzi v choulostivých situacích, jak kličkuje před neodbytnými novináři. Do řečí ale atraktivní drobná tmavovláska přece jen jednou přišla: když nazpívala písničku s Jiřím Bartoškou; to byl pro veřejnost jasný a tenkrát víceméně jediný český sexsymbol.
"Povídalo se o nás, ale my si v té době, kdy nás tak vehementně dávali dohromady, ještě vykali," upřesňuje Marie a dodává: "Jednou jsme se potkali, zrovna když jsem šla kupovat nové povlečení. Jirka šel se mnou, spíše ze zdvořilosti, nadšený moc nebyl.

Kdyby nás tenkrát někdo viděl, to by teprve byly řeči!"

Vyloženě neslušný návrh, jako byl stejnojmenný film, prý Marie nikdy nedostala, jen pár podivných nepodepsaných dopisů. A v poslední době díky velké mobilové revoluci přišlo několik nebezpečně lascivních esemesek. "Vystrašily mě, rozhodně to nebylo nic příjemného. Přemýšlela jsem, co budu dělat, protože to pro mě byl velký zásah do soukromí. Naštěstí po čase ustaly, tak jsem nemusela nic řešit," svěřuje se.

Skříně netahá

Stále půvabná zpěvačka nemá žádné nadměrné úlety na šaty nebo boty. Nejvíc peněz prý utratí za bydlení. "Samozřejmě se musím slušně oblékat, souvisí to s mým povoláním, stejně jako používání kosmetiky," připouští. "Ale nejraději nakupuju věci do bytu, pořád se zařizuju, miluju například věci z IKEA. Nábytek moc nepřestavuju, v tom byla expert moje maminka. Přišli jsme třeba domů ze školy a nevěděli jsme, kde jsme se to ocitli. Maminka přestavěla celý byt. Byl to pro mě dostatečně odstrašující příklad," směje se zpěvačka, která své skříně nechává pokojně na místě.

Rodinu by nedala

Rodina je pro Marii Rottrovou vším. Nedokáže si představit, že by tomu někdy mohlo být jinak, že by obětovala soukromé štěstí pochybné vidině slávy a bohatství. "Jsem vděčná, že je mám, rodina je úžasná věc, zázemí, jistota. Viděla jsem, jak rostou synové, pak jsem sledovala vnoučátka. Z toho čerpám sílu, radost." Hodně se už nacestovala, proto jsou pro ni večery doma doslova svátost. Večírky a velkou společnost moc nevyhledává. "Možná je to i tím, že jsem se odstěhovala na vesnici. Je to jiný způsob života a po ruchu velkoměsta netoužím. Mám stále dost vystoupení, takže si dovedu vážit klidu. A taky by mi bylo líto psa, kdybych ho nechávala moc často samotného doma." Fenku Marie miluje, i když jí tato láska byla před nějakými třemi lety málem osudná. Když psí kamarádce odstraňovala infikované klíště, nakazila se sama zápalem mozkových blan. Dnes už je samozřejmě v pořádku. Večery tráví zpěvačka třeba u televize. Samozřejmě si nenechává ujít seriály, to už je snad celonárodní vášeň, ale kouká i na jiné pořady. "Snažím se pochopitelně být in, protože u nás je zvykem komentovat televizní produkci. Jsme národ, který tráví u obrazovky hodně času, tak chci být také v obraze."

Chodí spát se slepicemi

Dlouho do noci ale televizi rozhodně nesleduje. "Jsem ranní ptáče, které je s rozbřeskem plné energie a večer jen taktak doskákává. Býval to pro mě vzhledem k mému povolání vždycky dost problém. Cožpak o to, koncerty začínají celkem rozumně v sedm nebo v osm, ale občas mě chtěli na nějaký ples jako půlnoční překvapení a to už opravdu byla potíž. I mé hlasivky bývají v tu dobu unavené, takže raději vystupuju maximálně do jedenácti hodin." Pokud vás zajímá, jak začíná den Marie Rottrové, ráno plná elánu nakupuje, venčí psa, potom uklízí, žehlí a udělá spoustu práce. A taky poctivě cvičí. "Už nejméně dva roky začínám den cvičením, protože mě dost trápí krční páteř. Ta pravidelná dvacetiminutovka mě úžasně nabije na celý den," přiznává Marie. To se zřejmě ozývají desítky let strávených v autě kvůli dojíždění z Ostravy. Po cvičení následuje procházka spojená s nákupem čerstvých rohlíků. Doma si k nim udělá voňavou kávu, přelétne noviny a přemýšlí, co uvaří svým blízkým.
Marie Rottrová
Marie Rottrová se narodila 13. listopadu 1941 v Hrušově. Byla dvakrát vdaná, s prvním manželem Vlastimilem Kučajem má dva syny, Martina (40) a Vítka (38). Podruhé se vdala za Georga Burgersteina a na čas za ním odešla do Německa. Na otázku, zda by do toho praštila i potřetí, říká, že nejpíš ne. Vydala na 60 desek a cédéček, naposledy nejslavnější duety s 11 skvělými muži.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.