Marie Rottrová - Lámou se jí kosti! Strach z vážné nemoci

5. září 2009 v 17:23 |  Rok -2008-
24.9.2008


http://img.ahaonline.cz/img/18/full/743070-img-import-marie-rottrova.jpg

Zpěvačce Marii Rottrové (66), která si nedávno zlomila kotník, hrozí vážné zdravotní komplikace! Vzhledem ke svému věku trpí řídnutím kostí, což ale může přerůst až ve vážnější formu onemocnění, kdy každý jen trochu prudší náraz znamená úraz a zlomeninu. "Chodím na kontroly," říká sama zpěvačka.

"To jste mě pobavili, nic takového nemám. To je hloupost, každý rok mi to kontroluje gynekolog. Prostě jsem si teď jen zlomila kotník," snaží se bagatelizovat situaci populární Maruška. Není divu; nikomu nemůže být příjemné smířit se s faktem, že času se nedá poručit a že lámavost kostí postihuje řadu žen vzhledem k hormonálním změnám po menopauze.

"Osteoporózou (řídnutím kostí) trpí drtivá většina žen po přechodu nebo odstranění vaječníků v plodném období. Nedá se to léčit, spíš jen zastavit. Ženám se podávají hormony, musí mít dostatek vápníku a hlavně pohybu," vysvětlují odborníci. "Ano, beru na to různé preparáty," přiznává nakonec i Rottrová, která kvůli nemoci začala pravidelně jezdit na kole. Choroby trápí interpretku hitu Lásko, voníš deštěm už několik let. Na začátku svých zdravotních problémů prodělala klíšťovou encefalitidu. "Je to zánět mozku, který může mít trvalé následky. V té době jsem hodně zhubla. Vždy jsem byla drobnější a díky té příhodě jsem ztratila na váze až příliš," vysvětlovala kdysi Rottrová. Možná že právě tehdy odstartovaly všechny její potíže, které ji teď přikovaly na mnoho týdnů na lůžko a nejspíš zdaleka ne naposled!

---Zdroj-AHA---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.